OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24.09.2023.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

24.09.2023.

1. W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 9.30 będziemy się modlić się za poległych w czasie wydarzeń września w 1939 roku i II wojny światowej oraz za żyjących Kombatantów. Po Mszy św. w asyście orkiestry i pocztów sztandarowych – nastąpi przemarsz z Rynku na Cmentarz Wojenny w Starych Babicach, gdzie odbędzie się apel poległych, złożymy wieńce i oddamy cześć poległym żołnierzom. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych uroczystości patriotyczno-religijnych. Od godziny 12.00 na terenie przed Urzędem Gminy Stare Babice rozpocznie się piknik wojskowy. Będzie można skosztować wojskowej grochówki. Władze Naszej Gminy serdecznie zapraszają mieszkańców na te wydarzenia.

2. W następną niedzielę rozpoczyna się miesiąc październik a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Będą one odprawiane przez cały październik o godz. 17.15. Dodatkowo nabożeństwo jest także odprawiane w poniedziałki i piątki o godz. 19.30. Serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.

3. Następna niedziela to niedziela miesięcznej adoracji. Z racji wieczornego nabożeństwa różańcowego nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11.30. Natomiast  na nabożeństwie październikowym o godz. 17.15 będziemy przed Najświętszym Sakramentem trwać – razem z Maryją na modlitwie.   

4. W imieniu Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie oraz własnym pragnę serdecznie podziękować za życzliwość, z jaką zostało przyjęte nasze Stowarzyszenie w Waszej Wspólnocie Parafialnej oraz za możliwość przeprowadzenia kiermaszu „S.O.S. dla Ziemi Świętej”. Pragnę poinformować, że całkowity dochód z kiermaszu przeprowadzonego w dniach 16-17 września 2023 r. wyniósł 13780,00zł (sprzedaż dewocjonaliów 13157,00 zł oraz ofiary 623,00 zł). Pieniądze zarówno ze sprzedaży jak i z ofiar, zgodnie z intencją ofiarodawców, będą przeznaczone na finansowanie projektów wspierających obecność chrześcijan w Ziemi Świętej. Serdecznie proszę o podziękowanie w naszym imieniu wszystkim, którzy złożyli dary materialne i duchowe na ten cel.

5. Zapraszamy dzieci od 4 do 8 klasy na spotkania Ruchu Światło-Życie. Spotkania będą miały miejsce w Domu parafialnym Arka po Mszy świętej o godz.9.30. pierwsze spotkanie w najbliższą niedzielę 1 października. Spotkania grupy młodzieżowej dla licealistów i studentów rozpoczną się od 8 października.

6. Wyrazy podziękowań kierujemy do wszystkich, wspierających naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą, a także budowę nowego kościoła w Szeligach. Naszych Dobrodziejów zapewniamy o modlitewnej wdzięczności.

7. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Marian Mazurkiewicz, Śp. Stanisław Tulik, Śp. Dariusz Jezierski, Śp. Grzegorz Kwiatkowski. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…