KRZYŻ POWRÓCIŁ NA CMENTARZ WOJENNY

W niedzielę, 24 września 2023 r o godz. 9.30 w naszym kościele została odprawiona Msza św. w czasie której modliliśmy się za poległych w czasie wydarzeń września w 1939 roku i II wojny światowej oraz za żyjących Kombatantów.

Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. Tomasz Paśko – nasz wikariusz, który jest budowniczym kościoła w Szeligach. Miło było też gościć w naszej Wspólnocie ks. Jana Szubkę, który wcześniej w latach 1992-2007 sprawował w naszej Parafii funkcję proboszcza.

Po Mszy św. nastąpił przemarsz z Rynku na Cmentarz Wojenny w Starych Babicach, gdzie odbył się apel poległych, złożono wieńce i oddano cześć poległym żołnierzom.

Nieodzownymi częściami, które odbyły się na cmentarzu były: modlitwa w intencji pomordowanych i poległych oraz poświęcenie Krzyża, który powrócił tu po około 55 latach.

Krzyż był tu ustanowiony jeszcze w czasach okupacji – od początku lat czterdziestych. Zniknął  z cmentarza w czasach PRL – pod koniec lat 60. Dziś dzięki staraniom wielu osób i instytucji oraz dzięki dobrej woli wielu osób znów jest nieodzownym elementem tego ważnego miejsca na mapie gminy Stare Babice.