OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28.05.2023.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

28.05.2023.

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc przy parafialnym – wigilijnym czuwaniu przed Zesłaniem Ducha Świętego.

2. W dniu dzisiejszym w naszej parafii pierwszy dzień wizytacji kanonicznej. Na Mszy św. o godz. 16.00 Bp. Piotr Jarecki udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu Bierzmowania. W drugim dniu wizytacji 31 maja Ks. Biskup spotka się z przedstawicielami naszych władz, dyrektorami szkół, będzie modlił się na parafialnym cmentarzu oraz zwizytuje teren budowy nowej świątyni w Szeligach.

3. Do środy zapraszamy na nabożeństwa majowe; od czwartku zaś czcić będziemy Serce Jezusa. Nabożeństwa odprawiane będą  dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00 w niedzielę o 17.30.

4. Zapraszamy na kolejne spotkanie z Pismem Świętym, które odbędzie się w środę 31 maja o godz. 18.45 w sali Domu Parafialnego „Arka”.

5. W tym tygodniu przypada, pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek po Mszy św. wieczornej sprawowanej w intencji Kół Żywego Różańca, ich Rodzin i w intencji nowych powołań kapłańskich wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja zakończona apelem o godz. 21.00. W pierwszy piątek możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty pół godziny przed Mszą św. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. porannej wspólnota modlitewna zaprasza na rozważania o M.B. Fatimskiej.

6. Z racji pierwszej soboty miesiąca nawiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o przekazanie tej informacji rodzinom i bezpośrednio zainteresowanym.

7. Następna niedziela to niedziela miesięcznej adoracji. Z racji wieczornego nabożeństwa do Serca Pana Jezusa nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11.30. Natomiast zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.

8. W następną niedzielę, będącą uroczystością Najświętszej Trójcy: – kończy się okres w którym zobowiązani jesteśmy do przyjęcia Komunii świętej wielkanocnej – obchodzić będziemy XVI Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za czyniących pokój”. W tym dniu zbierane będą ofiary na budowę Świątyni Bożej Opatrzności. Ks. Kardynał zaprasza na uroczystości wszystkich wiernych 4 czerwca do Świątyni Opatrzności Bożej w warszawskim Wilanowie. Msza św. z udziałem Episkopatu Polski zostanie odprawiona o godz. 12.00. Poprzedzi ją uroczysta procesja z relikwiami świętych.