OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 20.11.2022.

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

20.11.2022.

  1. W ubiegłą niedzielę ofiary złożone na tacę przeznaczone zostały – zgodnie z wolą Ojca Świętego Franciszka – na potrzebujących materialnego wsparcia z Ukrainy. Jako parafia realizując hasło do czynienia dobra  zebraliśmy 9154 zł. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim Parafianom i Dobrodziejom, którzy swoją hojnością wsparli ten cel i wspierają naszą Wspólnotę.
  2. Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ostatnia niedziela zwykła w roku liturgicznym. Za tydzień rozpoczynamy Adwent – okres bezpośredniego przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego. Aby głębiej przeżyć ten czas, w każdą niedzielę Adwentu o godz. 7.00 będziemy modlić się śpiewając Godzinki. Zapraszamy do tej modlitwy, która kształtowała wiarę i pobożność naszych przodków.
  3. W następną niedzielę 27 grudnia będziemy przeżywać jako Adwentowy dzień skupienia, który ma nas przygotować na święta Narodzenia Pańskiego. Słowo Boże na wszystkich Mszach św. wygłosi Ks. Marcin Drogan, który pracuje jako misjonarz na Syberii.
  4. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Biblijnej Akademii Najmłodszych. Ankieta do odbioru po Mszy św. przed wyjściem z zakrystii. Odpowiedzi przynosimy katechetom.
  5. Zapraszamy na kolejne spotkanie z Pismem Świętym. Przedmiotem tegorocznych rozważań jest Ewangelia według św. Jana. Spotkania mają charakter otwarty, zapraszamy wszystkich chętnych. Najbliższe spotkanie odbędzie się w środę 23 listopada o godz. 18.45 w sali Domu Parafialnego „ARKA”.
  6. Zapraszamy na Wieczór dla kobiet pt. Kobiety w Ewangeliach”. Wieczór odbędzie się 27 listopada (niedziela) w godz. 17.00-20.30 w domu parafialnym „ARKA”. W trakcie spotkania przewidziane są wykłady, świadectwa, dyskusja, modlitwa, poczęstunek.
  7. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Janusz Sochocki, Śp. Zbigniew Grabowski, Śp. Małgorzata Kijowska, Śp. Krzysztof Załuska. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….