OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 01.05.2022.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA

01.05.2022.

  1. Rozpoczynamy miesiąc maj. Jest to czas poświęcony szczególnie Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30. Do udziału w tych nabożeństwach serdecznie zapraszamy.
  2. W dniu dzisiejszym na nabożeństwo majowe szczególnie zapraszamy maturzystów, za których będziemy się modlić przed Najświętszym Sakramentem, wypraszając dla nich dary Ducha Świętego i łaski, tak potrzebne podczas zdawania egzaminu dojrzałości.
  3. We wtorek 3 maja uroczystość M. B. Królowej Polski. Głównej Patronki Polski. Msze św. w tym dniu sprawowane będą o godz. 7.30, 9.30 i 18.00.
  4. Zakończona została tegoroczna edycja Biblijnej Akademii Najmłodszych. Gratulujemy wszystkim uczestniczącym zaangażowania i wiedzy, jaka wykazali się szczególnie najmłodsi.
  5. W środę 4 maja przypada wspomnienie św. Floriana Męczennika – patrona Strażaków. O godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św., podczas której będziemy dziękować za wszelkie dobro przez Nich uczynione i prosić o Boże błogosławieństwo i opiekę w Ich Bardzo trudnej i odpowiedzialnej służbie.
  6. Wspólnota Kół  Żywego Różańca zaprasza w pierwszą środę miesiąca tj. 4 maja po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym do domu parafialnego „Arka” (około godz. 19.15) na spotkanie, którego tematem będzie: „Historia powstania Żywego Różańca i życie Pauliny Jaricot”, założycielki Kół Żywego Różańca, której beatyfikacja odbędzie się w dniu 22 maja 2022 roku w Lyonie. Natomiast z racji pierwszego czwartku Wspólnota Różańcowa zaprasza na Mszę świętą sprawowaną w intencji Jej członków i Rodzin oraz kapłanów. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe zakończone Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy  piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek po Mszy św. porannej akt zawierzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Możliwość spowiedzi przed Mszą św. W Pierwszą Sobotę Miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Matki Bożej. Po Mszy św. Wspólnota modlitewna zaprasza na rozważania różańcowe.
  8. Z racji Pierwszej Soboty Miesiąca kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o przekazanie tej informacji rodzinom i bezpośrednio zainteresowanym.
  9. Serdecznie podziękowania Dobrodziejom, którzy złożyli ofiarę na renowację feretronów. Zapewniamy o modlitewnej wdzięczności.
  10. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Jan Błażejczyk, Śp. Iwona Święcicka, Śp. Zbigniew Zygmunciak. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….