OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 02.06.2024.

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

02.06.2024.

1. Dzisiejsza niedziela to pierwsza niedziela miesiąca, ale z racji nabożeństwa czerwcowego, które odprawimy o godz.17.30, nie będzie już adoracji po Mszy św. o godz. 11.30.

2. Jeszcze raz pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim za udział w uroczystości Bożego Ciała.

3. W dniu dzisiejszym obchodzimy XVII Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za służbę człowiekowi”. W tym dniu młodzież zbiera ofiary na budowę Świątyni Bożej Opatrzności. Ks. Kardynał zaprasza na uroczystości wszystkich wiernych do Świątyni Opatrzności Bożej w warszawskim Wilanowie. Msza św., której przewodniczyć będzie Kard. Grzegorz Ryś, zostanie odprawiona o godz. 12.00. Poprzedzi ją uroczysta procesja z relikwiami św. Jadwigi Królowej Polski. Po południu na pielgrzymów czekają liczne atrakcje: koncerty, Ruchomy Teatr XXI Wieku dla Dzieci oraz specjalnie przygotowane na to wydarzenie Miasteczko dla Dzieci z grą rodzinną „Okulary wiary”. O godz. 15.00 zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego. Dzień zakończy iluminacja Świątyni i wspólne śpiewanie „Barki”. Na tablicy ogłoszeń znajduje się dokładny program Święta Dziękczynienia!

4. Od soboty 1 czerwca czcimy Serce Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane codziennie po  Mszy św. godz. 18.00, natomiast w niedzielę przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30.

5. We wtorek 4 czerwca obchodzić będziemy 36 rocznicę konsekracji, naszego Arcypasterza Kard. Kazimierza Nycza. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

6. Wspólnota Różańcowa serdecznie zaprasza po Mszy św. wieczornej w pierwszą środę miesiąca tj. 5 czerwca o godz. 19.00 do Domu parafialnego ARKA, na projekcję filmu: „O życiu i powołaniu Bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego”. Natomiast 6 czerwca tj. w pierwszy czwartek miesiąca Wspólnota zaprasza na wieczorną Eucharystię, sprawowaną w intencji Członków Kół Żywego Różańca, Ich rodzin i modlitwę o nowe powołania kapłańskie. Po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe, wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólna Modlitwa Różańcowa oraz adoracja zakończona apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

7. W tym tygodniu obchodzić będziemy w liturgii:

  • we czwartek zakończenie dawnej oktawy Bożego Ciała – tradycyjnie w tym dniu podczas wieczornej Mszy św. błogosławić będziemy wianki,
  • w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa ; będzie to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi przed Mszą św.

8. Serdeczne wyrazy wdzięczności kierujemy do naszych Parafian i Dobrodziejów, wspierających naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą. Zapewniamy o modlitewnej pamięci.

9. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Mirosław Szelenbaum, Śp. Krzysztof Sarnowski, Śp. Waldemar Kuźnicki. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…