OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 07.04.2024.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

07.04.2024.

1. Dzisiejsza niedziela 7 kwietnia to niedziela Miłosierdzia Bożego – święto ustanowione przez św. Jana Pawła II, którego dewizą było: „czynienie miłosierdzia jest naszym życiowym powołaniem”.

2. W dniu dzisiejszym godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo i koronkę do Bożego Miłosierdzia. Za jej pobożne odmówienie w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu można uzyskać odpust zupełny.

3. W poniedziałek 8 kwietnia obchodzić będziemy liturgiczną uroczystość Zwiastowania Pańskiego; obchodzony jest wówczas Dzień Świętości Życia zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

4. Rodziców dzieci przygotowujących się do sakramentu I-szej Komunii św., zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 8 kwietnia 2024 roku o godz. 19.00 roku w domu parafialnym „Arka”. Obecność obowiązkowa.

5. Kolejne Spotkanie z Pismem Św. odbędzie się w środę 10 kwietnia o godz. 18.45 w sali Domu Parafialnego „Arka”.

6. Zapraszamy na Wieczór dla kobiet pt: „Kobiety początków Kościoła” Wieczór odbędzie się 14 kwietnia (niedziela) w godz. 17.00-20.30 w domu parafialnym. W trakcie spotkania przewidziane są wykłady, świadectwa, dyskusja, modlitwa, poczęstunek.

7. W naszej parafii rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Osoby przygotowujące się do sakramentu małżeństwa i chcące skorzystać z możliwości uczestnictwa w tym kursie, proszone są o przybycie we wtorek tj. 16 kwietnia 2024 roku o godz. 19.00 do Domu Parafialnego ARKA.

8. W dniu następną niedzielę tj. 14 kwietnia na Mszy św. o godz. 9.30 będziemy modlić się wspominając 84 – rocznicę zbrodni Katyńskiej oraz pomordowanych w Kozielsku, Starobielsku, Charkowie i innych miejscach na wschodzie a także upamiętnimy 14 rocznicę tragedii pod Smoleńskiem, w której zginęło 96 Polaków, w tym Prezydent Polski Lech Kaczyński. Po Mszy św. przejdziemy do Alei Dębów upamiętniających te tragiczne wydarzenia. Serdecznie zapraszamy – wraz z Władzami naszej Gminy – wszystkich parafian, mieszkańców gminy i gości do udziału w tej religijno-patriotycznej uroczystości.

9. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Marek Staniszewski, Śp. Janusz Łuczak, Śp. Grzegorz Czerniakowski. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…