OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24.03.2024.

NIEDZIELA PALMOWA

24.03.2024.

1. Jeszcze raz pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim uczestniczącym i zabezpieczającym Drogę Krzyżową ulicami naszej miejscowości oraz w nowopowstającej parafii w Szeligach.

2. Dzisiaj Niedziela Palmowa. Kościół obchodzi pamiątkę wjazdu Chrystusa Pana do Jerozolimy dla dokonania swego Paschalnego Misterium. Podczas każdej Mszy św. następuje poświęcenie palm, które można nabyć przed kościołem. Palmy będą rozprowadzać przed każdą Mszą św. ministranci. Ofiary zebrane za palmy zostaną przeznaczone na fundusz ministrancki. Natomiast przed  Mszą św. o godz. 9.30 zgromadzimy się przy krzyżu misyjnym, skąd wyruszy procesja z palmami do kościoła. Serdecznie zapraszamy.

3. W dniu dzisiejszym o godz. 17.15 zostanie odprawione ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją.

4. Trwa kolejna edycja Biblijnej Akademii Najmłodszych. Testy z pytaniami do dzisiejszej Ewangelii są do odebrania przy wyjściu z zakrystii.

5. Parafialny Zespół Caritas Stare Babice rozprowadza świece wielkanocne. Ofiary zostaną przeznaczone na zakup produktów spożywczych do paczek przeznaczonych dla potrzebujących mieszkańców naszej parafii. W dniu dzisiejszym tj. 24 marca zespół parafialny Caritas Stare Babice od godz. 7.15 w Domu Parafialnym Arka prowadzi zbiórkę żywności pod hasłem Jałmużna Wielkopostna. Zapraszamy parafian do włączenia się w tę szczytną akcję. Zbiórka dotyczy żywności świeżej, fabrycznie pakowanej np. jajka, majonez, wędlina, pieczeń, ser, sałatka jarzynowa, cytrusy, masło, chrzan, ćwikła, ciasto. Z tych produktów utworzone tego samego dnia i rozwiezione zostaną paczki dla naszych potrzebujących. W imieniu obdarowanych serdecznie dziękujemy.

6. Odprawa liturgiczna dla ministrantów i lektorów przed uroczystościami Świętego Triduum Paschalnego odbędzie się w poniedziałek 25 marca o godz. 19.00 i w środę 27 marca również o godz. 19.00 w kościele. Obecność zainteresowanych obowiązkowa.

7. Serdeczne podziękowanie za ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu kierujemy do naszych parafian oraz dobrodziejów i sympatyków naszej Wspólnoty parafialnej. Podczas Mszy św. w Wielki Czwartek będziemy dziękować Bogu za wszystkich tych, którzy złożyli indywidualnie ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i podjęli się trudu zbierania ofiar w swoich miejscowościach.

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

W Wielki Czwartek przed rozpoczęciem Wieczerzy Pańskiej kończy się Okres Wielkiego Postu i rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne, czyli czas Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. W te najważniejsze dni zachęcamy do licznego udziału w liturgii.

W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00, następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy przechowania, czyli Ciemnicy i adoracja. Jest to dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Dlatego przychodzimy wyrazić wdzięczność Chrystusowi za te wspaniałe dary, które nam zostawił. Podczas tej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd umywania nóg 12 mężczyznom.

W Wielki Piątek – 7.30 JUTRZNIA. Liturgia Męki Pańskiej i adoracja Krzyża rozpocznie się o godz. 17.00. Tego dnia nie ma Mszy św. Obowiązuje natomiast post ścisły, tzn. zarówno jakościowy – zakaz spożywania pokarmów mięsnych, jak i ilościowy – jeden posiłek do syta.

W Wielką Sobotę – 7.30 JUTRZNIA. Liturgia Wigilii Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się o godz. 19.00 przed kościołem od poświęcenia ognia. W tym dniu odnawiamy nasze przyrzeczenia chrzcielne, dlatego też   przynosimy ze sobą świece wraz z okapnikami. Msza św. będzie odprawiona w intencji tych wszystkich, którzy z racji poświecenia pokarmów składają przy tej okazji ofiary.

Święcenie pokarmów będzie miało miejsce w kościele parafialnym w Babicach w Wielką Sobotę od godz. 8.00 do 16.00, a także dla mieszkańców Chrzanowa, Macierzysza i Szelig w godz. 10.00-12.00 w Domu Weselnym AVILLA w Szeligach.

Przypominamy też, że w pierwszy i drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego nie będziemy spowiadać, dlatego prosimy skorzystać ze spowiedzi do środy włącznie. Spowiedź na Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. W Wielki Piątek od godz. 8.00 do 13.00 kapłan będzie pełnił dyżur w konfesjonale.

Msza św. Rezurekcyjna zostanie odprawiona w niedzielę o godz. 6.00 rano i będzie darem wdzięczności dla naszych parafian, dobrodziejów i sympatyków naszej Wspólnoty za dobroć Ich serca, za troskę o parafię tak w wymiarze duchowym jak i materialnym.

Trasa procesji będzie przebiegała ulicami: Rynek, ul. Pocztowa, Kresowa, Piłsudskiego do kościoła. Prosimy także o nie blokowanie trasy procesji samochodami. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej szczególnej uroczystości.