OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 17.03.2024.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17.03.2024.

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Nauki wygłosi Ks. prof. dr hab. Robert Skrzypczak, autor wielu publikacji naukowych w dziedzinie psychologii i dogmatyki. Wykładowca uniwersytecki. W niedzielę nauki na Mszach św. W poniedziałek, wtorek i w środę Msze św. z naukami o godz. 9.00; 18.00. Spowiedź podczas Mszy św. Serdecznie zachęcamy do udziału w rekolekcjach.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej w piątki: o godz. 17.00 i 19.30 i Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym i procesją w niedziele o godz. 17.15.

3. Trwa kolejna edycja Biblijnej Akademii Najmłodszych. Testy z pytaniami do dzisiejszej Ewangelii są do odebrania przy wyjściu z zakrystii.

4. Parafialny Zespół Caritas Stare Babice rozprowadza świece wielkanocne. Ofiary zostaną przeznaczone na zakup produktów spożywczych do paczek przeznaczonych dla potrzebujących mieszkańców naszej parafii. Zachęcamy do wzięcia ulotki informującej, jak można 1,5% swojego podatku PIT przeznaczyć na Parafialny Zespół Caritas. W imieniu obdarowanych serdecznie dziękujemy.

5. We wtorek, 19 marca obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msza św. w intencji zmarłych, którym patronuje św. Józef zostanie odprawiona w środę o godz. 18.00. Imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych możemy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

6. W najbliższy piątek tj. 22 marca o godz. 19.30 rozpoczniemy Drogę Krzyżową przechodząc ulicami naszej miejscowości. Zgromadzimy się przed kościołem, a następnie pójdziemy ulicami: Sienkiewicza, Modrzewiową, Berberysową, Graniczną, Polną, Sikorskiego i zakończymy na Rynku przed kościołem. Żywimy nadzieję, że tak jak  uczestniczyliśmy w dotychczasowych nabożeństwach wielkopostnych, tak teraz jeszcze liczniej zgromadzimy się na tą ostatnią, w tym roku, Drogę Krzyżową. Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy dorosłych, młodzież, dzieci, wspólnoty i grupy modlitewne. Dla tych, którzy z ważnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w drodze krzyżowej ulicami Babic, odbędzie się również droga krzyżowa w kościele o godz. 17.00. Bardzo prosimy naszych niezawodnych Strażaków, Policję i Straż Gminną o zabezpieczenie trasy Drogi Krzyżowej.

7. Ks. Tomasz Paśko serdecznie zaprasza Mieszkańców i Sympatyków naszej Szeligowskiej parafii na Drogę Krzyżową ulicami Osiedla Szeligi i Macierzysza, która odbędzie się 22.03.2023 o godz. 19:30. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej przy Krzyżu na Placu budowy Kościoła.

8. Przyszła niedziela zwana Palmową rozpocznie najważniejszy tydzień roku, zwany Wielkim. Podczas każdej Mszy św. pobłogosławione zostaną gałązki palmowe. Mszę św. o godz. 9.30 poprzedzać będzie uroczysta procesja, która rozpocznie się przed kościołem przy Krzyżu misyjnym. Możliwość nabycia przed Mszą św. palemek przygotowanych i rozprowadzanych przez naszą służbę liturgiczną. Złożone ofiary przeznaczone są na fundusz ministrancki.

9. Serdeczne podziękowania za wszelkie ofiary składane indywidualnie czy wpłacane na konto parafialne na kwiaty do Grobu Pańskiego.

10. W sobotę 23 marca na parkingu przed kościołem odbędzie się w godz. 9.00-14.00 gminny kiermasz świąteczny.

11. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Paweł Kwiatkowski, Śp. Marian Dziwulski, Śp. Stefan Potrzebowski, Śp. Zbigniew Ziółkowski. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…