OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 03.03.2024.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

03.03.2024.

1. Dzisiejsza niedziela to pierwsza niedziela miesiąca, ale z racji nabożeństwa Gorzkie Żale, które odprawimy o godz.17.15, nie będzie już adoracji po Mszy św. o godz. 11.30.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej w piątki: o godz. 17.00 i 19.30 i Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym i procesją w niedziele o godz. 17.15.

3. W dniu 4 marca (poniedziałek) obchodzić będziemy święto św. Kazimierza Królewicza. To patronalny dzień  Księdza Kardynała Kazimierza Nycza, wspierajmy modlitwą naszego Arcypasterza.

4. Msza św. za naszych bliskich zmarłych, którym patronuje św. Kazimierz Królewicz zostanie odprawiona o godz. 18.00. Imiona i nazwiska naszych bliskich można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

5. Wspólnota Kół Żywego Różańca serdecznie zaprasza w pierwszą środę miesiąca tj. 6 marca po Mszy Świętej wieczornej ok. godziny 19:00 do Domu Parafialnego „Arka” na projekcję filmu pt. „Siła Modlitwy”. Natomiast w pierwszy czwartek miesiąca tj. 7 marca o godzinie 18:00 jak zwykle co miesiąc, Wspólnota Różańcowa zaprasza  na Mszę Świętą sprawowaną w intencji Kół Żywego Różańca, Ich rodzin i Kapłanów. Po Mszy Świętej odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólna Modlitwa Różańcowa zakończona Apelem Jasnogórskim o godzinie 21:00.

6. W piątek 8 marca- Międzynarodowy Dzień Kobiet – to okazja, by otoczyć naszą pamięcią i wdzięczną modlitwą wszystkie Panie, niech dar kobiecości i macierzyństwa tak cudownie realizowany w naszych domach i rodzinach, w poświeceniu i bezinteresownej miłości będzie zawsze doceniony; niech dobry Bóg obdarza wszystkie Niewiasty tylko tym co najpiękniejsze i potrzebne do zbawienia.

7. Trwa kolejna edycja Biblijnej Akademii Najmłodszych. Testy z pytaniami do dzisiejszej Ewangelii są do odebrania przy wyjściu z zakrystii.

8. Pragniemy poinformować, że parafialne rekolekcje wielkopostne dla dorosłych odbędą się w dniach: 17-20 marca (V Niedziela Postu). Nauki wygłosi Ks. prof. dr hab. Robert Skrzypczak, autor wielu publikacji naukowych w dziedzinie psychologii i dogmatyki. Wykładowca uniwersytecki. W niedzielę Msze św. z nauką rekolekcyjną wg. porządku niedzielnego. W poniedziałek, wtorek i w środę Msze św. z naukami o godz. 9.00 i 18.00. Serdecznie zachęcamy do udziału w rekolekcjach. Spowiedź w czasie Mszy św.

9. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci odbędą się w dniach 11-13 marca przed południem w ramach zajęć szkolnych.

10. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, wspierających naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą, a także budowę nowego kościoła w Szeligach. Naszym Parafianom, Ofiarodawcom i Dobrodziejom zapewniamy modlitewną wdzięczność.

11. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Krzysztof Wdowiarski, Śp. Zofia Kusińska, Śp. Krystyna Sapińska, Śp. Barbara Ciecierska, Śp. Barbara Bogucka, Śp. Ryszard Wróbel, Śp. Grzegorz Wawrzonkiewicz, Śp. Maciej Miszkurka. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…