OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 18.02.2024.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18.02.2024.

1. Rozpoczął się Wielki Post. W Środę Popielcową Pan sam mówił nam jak można przemienić siebie – przez modlitwę, post i jałmużnę. Nie żałujmy czasu na modlitwę, na pozytywne rozmowy na tematy religijne – także z dziećmi, na dobrą lekturę.

2. Przypominamy obowiązujące przepisy postne:

– wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia we wszystkie piątki i Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Narodzenia Pańskiego. Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się podjęcia innych form pokuty.

post ścisły, czyli ilościowy, obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.

3. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:

– Drogę Krzyżową odprawianą w piątki o godz. 17.00 i 19.30

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją celebrujemy w każdą niedzielę Wielkiego Postuo godz. 17.15.

4. Trwa kolejna edycja Biblijnej Akademii Najmłodszych. Testy z pytaniami do dzisiejszej Ewangelii są do odebrania przy wyjściu z zakrystii.

5. Zapraszamy na kolejne Spotkanie z Pismem Świętym, które odbędzie się w środę 21 lutego o godz. 18.45, w domu parafialnym ARKA.

6. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy nas zaprosili i przyjęli. W sposób szczególny dziękujemy za ofiarność, życzliwość i okazaną nam gościnność.

7. W następną niedzielę tzw. Ad Gentes czyli misyjną, będziemy gościć w naszej parafii Ks. Grzegorza Kucharskiego i dwie świeckie misjonarki Katarzynę Bartosik i Natalię Brosławską ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Ks. Misjonarz wygłosi do nas Słowo Boże oraz podzielą się z nami wieloletnimi doświadczeniami z pobytu na misjach.

8. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, wspierających naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą, a także budowę nowego kościoła w Szeligach. Wszystkich Ofiarodawców i Dobrodziejów zapewniamy o modlitewnej wdzięczności.

9. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Henryk Sotomski, Śp. Krystyna Durka. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…