OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 31.12.2023.

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

31.12.2023.

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Po Mszy wieczornej o godz. 18.00 specjalne nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za miniony rok. Dzisiaj przypada 1 rocznica śmierci papieża Benedykta XVI – wspominając Jego Osobę, prosimy Pana Boga, by obdarzył Go życiem wiecznym w społeczności Świętych.

2. W poniedziałek 1 stycznia 2024 roku, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Nowy Rok. Msze św. według porządku niedzielnego.

3. W dniach 2, 3, 4 stycznia 2024 roku w naszym kościele odprawimy nabożeństwo dorocznej adoracji Najświętszego Sakramentu. (Czterdziestogodzinne Nabożeństwo). Ze względu na dużą ilość pogrzebów wystawienie Najświętszego Sakramentu w dniu 2 stycznia od godz. 15.00, w dniu 3 stycznia po Mszy św. porannej, natomiast 4 stycznia od godz. 15.00. W każdy dzień adoracji o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. W dniu 4 stycznia (pierwszy czwartek miesiąca) wspólnota Kół Żywego Różańca zaprasza na godz. 17.30 na modlitwę różańcową, a następnie na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji Członków Wspólnoty i Ich Rodzin.

4. Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach kursu Alfa. Alfa to szansa odświeżenia podstaw wiary, pogłębienia relacji z Bogiem. Pierwsze spotkanie odbędzie się 2 stycznia 2024 r. o godz. 19.00, w Domu Parafialnym „ARKA”. Na stoliku z prasą znajdują się ulotki na temat kursu.

5. W pierwszy piątek miesiąca, możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi pół godziny przed Mszą św. Po Mszy św. porannej akt zawierzenia Sercu Jezusowemu.

6. W najbliższą sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (Święto Trzech Króli). Msze święte według porządku niedzielnego, podczas których nastąpi obrzęd błogosławieństwa kredy i kadzidła, przygotowanych przez naszych ministrantów i lektorów. Kredą w tym dniu błogosławioną zgodnie z pradawnym zwyczajem kreślimy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, że jak oni tak i my również szukamy Chrystusa i cieszymy się z Jego odnalezienia. W dzisiejszych czasach takie oznaczenie ma wartość religijnego świadectwa. Składane ofiary zostają przeznaczone na fundusz ministrancki.

7. W następną niedzielę obchodzić będziemy wspomnienie Chrztu Pana Jezusa. Jest to dla nas okazja do pogłębionej refleksji i wdzięczności wobec Pana Boga za dar naszego chrztu, zachętą do modlitwy za tych, których postawił na drodze naszej wiary – rodziców i chrzestnych. Po Mszy św. o godz. 11.30 adoracja i procesja z Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy.

8. Zapraszamy dzieci i całe rodziny do wspólnego świętowania Urodzin Jezusa. Organizujemy je wzorem lat ubiegłych w Domu Parafialnym „Arka” w niedzielę 7 stycznia 2024 r.. Urodziny rozpoczniemy wielkim tortem o godz. 17.00. Będą zabawy i wspólne śpiewanie kolęd. Zachęcamy też osoby indywidualne, dzieci, rodziny, grupy czy zespoły do przygotowania ulubionych kolęd, pastorałek czy piosenek świątecznych. Jeśli ktoś gra na jakimś instrumencie – zachęcamy do zabrania i wspólnego grania. Niech to będzie radosny, świąteczny czas dla wszystkich i powrót do tradycji wspólnego śpiewania kolęd. Ważne, żeby zgłosić chęć śpiewania czy grania telefonicznie, mailowo lub osobiście do organizatorów, czyli opiekunów scholii, ponieważ chcemy ułożyć plan tego spotkania. Telefony i adresy mailowe organizatorów: Katarzyna Langa, tel. 660-463-277, katarzynalanga@o2.pl Małgorzata Łapińska, tel. 607-813-186, malgosia.lapinska@gmail.com Prosimy też chętnych o przyniesienie czegoś słodkiego, owoców czy napojów na wspólny stół.

9. Plan odwiedzin kapłana w naszych domach jest dostępny na stoliku z prasą oraz na stronie internetowej naszej parafii. Harmonogram dotyczy parafii w Starych Babicach jak i nowopowstającej parafii Bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Szeligach.

10. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Maria Burkot, Śp. Krystyna Bednarska, Śp. Zofia Łuczak, Śp. Jan Choroszucha, Śp. Irena Jung, Śp. Hanna Roszczyk. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…