OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24.12.2023.

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

24.12.2023.

1. Kończy się Adwent, dziś już  IV niedziela czasu Oczekiwania, która sama dla siebie jest tygodniem adwentowym. Płoną już pełnym światłem adwentowe świece. Spoglądamy w swoje serca, pytając: czy jestem przygotowany? czy uczestniczyłem w roratach? czy oczyściłem się w sakramencie pokuty ?

2. Msze św. w dniu dzisiejszym odprawione zostaną o godz.; 7.30, 9.30 i 11.30; nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 i 18.00. Wieczorem zasiądziemy w naszych domach do wspólnej wieczerzy – pamiętajmy  o zwyczajowo zachowywanym poście tego dnia.

3. Tuż przed Pasterką zapraszamy wszystkich do wspólnego połamania się opłatkiem.

4. Podczas Mszy pasterskiej o północy z niedzieli  na poniedziałek w uroczystej procesji wniesiemy figurkę Dzieciątka. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Dom Samotnej Matki.

5. Po Mszy św. Pasterskiej ks. Tomasz zaprasza mieszkańców nowopowstającej parafii Bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Szeligach, na krótkie wspólne kolędowanie przy Krzyżu w miejscu budowy nowej świątyni.

6. Msze św. w poniedziałek  25 grudnia według porządku niedzielnego.

7. W drugi dzień Świąt, we wtorek, 26 grudnia obchodzić będziemy święto św. Szczepana, pierwszego Męczennika; porządek nabożeństw również niedzielny. Taca przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

8. W przyszłą niedzielę, 31 grudnia (św. Sylwestra) obchodzić będziemy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Po Mszy wieczornej o godz. 18.00 specjalne nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne za miniony rok. W tym dniu przypada 1 rocznica śmierci papieża Benedykta XVI – .wspominając jego Osobę, nauczanie błagać będziemy Pana Boga, by obdarzył go życiem wiecznym w społeczności Świętych

9. Plan odwiedzin kapłana w naszych domach jest dostępny na stoliku z prasą oraz na stronie internetowej naszej parafii. Harmonogram dotyczy parafii w Starych Babicach jak i nowopowstającej parafii Bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Szeligach.

10. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w spotkaniach kursu Alfa. Alfa to szansa odświeżenia podstaw wiary, pogłębienia relacji z Bogiem. Pierwsze spotkanie odbędzie się 2 stycznia 2024 r. o godz. 19.00, w domu parafialnym. Na stoliku z prasą i na ławkach znajdują się ulotki na temat kursu.