OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 17.12.2023.

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

17.12.2023.

1. Przeżywamy dzisiaj adwentowy dzień skupienia; naszym duchowym przewodnikiem jest Ks. dr Sławomir Radulski – kapłan ze wspólnoty Księży Pallotynów. Skorzystajmy z tej szansy aby przygotować nasze serca na przyjście Bożej Dzieciny. Możliwość spowiedzi na każdej Mszy św.

2. Zapraszamy i przypominamy, że w każdą niedzielę Adwentu o godz. 7.00 modlimy się śpiewając Godzinki ku czci N.M.P.

3. Msza św. Roratniajest odprawiana w naszej parafii o godz. 7.00. Dzieci zapraszamy na Roraty szczególnie w środę i sobotę o godz. 7.00. W dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 8.00.

4. Trwa edycja Biblijnej Akademii Najmłodszych. Testy z pytaniami do dzisiejszej Ewangelii są do odebrania przy wyjściu z zakrystii.

5. Zapraszamy na kolejne Spotkanie z Pismem Świętym, które odbędzie się w środę 20 grudnia o godz. 18.45, w domu parafialnym ARKA.

6. Zakończona została pierwsza część kolędy. Dalsza część wizyty duszpasterskiej zostanie wznowiona po Świętach. Plan odwiedzin kapłana w naszych domach jest dostępny na stoliku z prasą oraz na stronie internetowej naszej parafii – http://parafia-babice.pl/2023/12/17/plan-wizyty-duszpasterskiej-czesc-2/ . Harmonogram dotyczy parafii w Starych Babicach jak i nowopowstającej parafii Bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Szeligach.

7. Można nabywać opłatki na stół wigilijny w zakrystii naszej świątyni. Świece, w ramach Wigilijnego Dzieło Pomocy Potrzebującym rozprowadzają członkowie wspólnoty Caritas przy wyjściu z kościoła. Zebrane ofiary wzbogacą fundusz Caritas parafialnego, który tak aktywnie działa w naszej Wspólnocie niosąc wielką pomoc najbardziej potrzebujących wsparcia. Światło świecy wigilijnej jest symbolem jedności z tymi wszystkimi, którzy z różnych przyczyn – często od siebie niezależnych – nie mają możliwości przeżywania świąt pośród bliskich. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy pragną pomóc doświadczonym przez los i wspierają tę inicjatywę swoją hojnością.

8. W dniu dzisiejszym w domu parafialnym Arka, w godz. od 7.30. do 18.00 można złożyć dary serca przygotowane dla potrzebujących. Przedstawiciele naszego Caritas przygotują paczki dla osób potrzebujących wsparcia z naszej parafii oraz dla korzystających z jadłodajni przy ul. Żytniej w Warszawie, w ramach akcji „Podziel się posiłkiem”. Serdecznie dziękujemy za włączenie się tę akcję.

9. W następną niedzielę, 24 grudnia w Wigilię Narodzenia Pańskiego Msze św. odprawione zostaną o godz.; 7.30, 9.30 i 11.30; Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 i 18.00. Wieczorem zasiądziemy w naszych domach do wspólnej wieczerzy – pamiętajmy o zwyczajowo zachowywanym poście tego dnia. Msza św. pasterska o północy z niedzieli na poniedziałek.

10. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w spotkaniach kursu Alfa. Alfa to szansa odświeżenia podstaw wiary, pogłębienia relacji z Bogiem, odnalezienia odpowiedzi na pytania nurtujące współczesnego człowieka. Porusza takie tematy jak: Kim jest Jezus?, Dlaczego Jezus umarł?, Kim jest Duch św.? Jak się modlić?, Jak czytać Pismo św.? Jak przeciwstawić się złu? Pierwsze spotkanie odbędzie się 2 stycznia 2024 r. o godz. 19.00, w domu parafialnym. Na stoliku z prasą i na ławkach znajdują się ulotki na temat kursu. Kilka słów na temat tego wydarzenia powiedzą organizatorzy.

11. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Krystyna Telatycka, Śp. Zbigniew Lech, Śp. Andrzej Panak, Śp. Marianna Śniadowska, Śp. Kazimierz Windyga, Śp. Zenon Strzeszewski. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…