OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10.12.2023.

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

10.12.2023.

1. Trwa czas naszej adwentowej drogi. Oczekując na cud narodzin w Betlejem, tzn. przeżywając Adwent czyńmy to z radością, ale i z postawą wzmożonej czujności i modlitwy.

2. Zapraszamy na Wieczór dla kobiet pt: „Kobiety początków Kościoła”. Wieczór odbędzie się w dniu dzisiejszym tj. 10 grudnia (niedziela) w godz. 17.00-20.30 w domu parafialnym. W trakcie spotkania przewidziane są wykłady, świadectwa, dyskusja, modlitwa, poczęstunek.

3. Zapraszamy i przypominamy, że w każdą niedzielę Adwentu o godz. 7.00 modlimy się śpiewając Godzinki ku czci N.M.P.

4. Msza św. Roratniajest odprawiana w naszej parafii codziennie o godz. 7.00. Dzieci zapraszamy na Roraty  szczególnie  w środę i sobotę o godz. 7.00. Pamiętajmy o lampionach. Przez okres Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 8.00.

5. Trwa edycja Biblijnej Akademii Najmłodszych. Testy z pytaniami do dzisiejszej Ewangelii są do odebrania przy wyjściu z zakrystii.

6. Trwa wizyta duszpasterska – kolęda. Plan Kolędy parafii w Starych Babicach jest rozpisany do 16 grudnia 2023 roku i dostępny jest na stoliku z prasą oraz na stronie internetowej parafii. Dalsza część wizyty duszpasterskiej, którą ponowimy po świętach Bożego Narodzenia zostanie podana w następną niedzielę.

7. Harmonogram wizyty duszpasterskiej nowopowstającej parafii Bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Szeligach, ks. Tomasz, który organizuje tę parafię i buduje kościół – rozpisał w całości. Plan wizyty jest także dostępny na stoliku z prasą oraz na stronie internetowej naszej parafii.

8. Ks. Tomasz zaprasza 13 grudnia 2023 roku o godz. 19.00 na nabożeństwo fatimskie przy krzyżu na placu budowy kościoła w Szeligach.

9. Serdeczne podziękowania dla wszystkich Parafian i Dobrodziejów, którzy wsparli akcję pomocy dla ciężko chorych mieszkańców naszej społeczności: Pani Alicji i Pana Adama. Wspólnota Caritas naszej Parafii zebrała 10.800 zł. To wielkie wsparcie dla dotkniętych cierpieniem Osób. W imieniu całego zespołu Caritas oraz obdarowanych składamy serdeczne podziękowania za dobroć serca.

10. W następną niedzielę tj. 17 grudnia w naszej parafii będziemy przeżywać Adwentowy Dzień Skupienia. Nauki na wszystkich Mszach św. wygłosi Ks. dr Sławomir Radulski – kapłan ze wspólnoty Księży Pallotynów. Skorzystajmy z tej duchowej szansy aby przygotować nasze serca na przyjście Bożej Dzieciny.

11. Można nabywać opłatki na stół wigilijny w zakrystii naszej świątyni. Świece, w ramach Wigilijnego Dzieło Pomocy Potrzebującym rozprowadzają członkowie wspólnoty Caritas przy wyjściu z kościoła. Zebrane ofiary wzbogacą fundusz Caritas parafialnego, który tak aktywnie działa w naszej Wspólnocie niosąc wielką pomoc najbardziej potrzebujących wsparcia. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy pragną pomóc doświadczonym przez los i wspierają tę inicjatywę swoją hojnością.

12. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, wspierających naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą, a także budowę nowego kościoła w Szeligach. Wszystkich Ofiarodawców i Dobrodziejów zapewniamy  o modlitewnej wdzięczności.

13. W ostatnim czasie odeszła od nas do wieczności: Śp. Grażyna Tamowicz. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…