OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 03.12.2023.

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

03.12.2023.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i okres Adwentu. Oczekując na cud narodzin w Betlejem, tzn. przeżywając Adwent czynimy to z radością, ale i z postawą wzmożonej czujności i modlitwy.

2. W dniu dzisiejszym, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja. Serdecznie zapraszamy.

3. Zapraszamy i przypominamy, że w każdą niedzielę Adwentu o godz. 7.00 modlimy się śpiewając Godzinki ku czci N.M.P.

4. Msza św. Roratniabędzie odprawiana w naszej parafii codziennie o godz. 7.00. Dzieci zapraszamy na Roraty szczególnie w środę i sobotę. Dzieci przychodząc na roraty przynoszą ze sobą lampiony. Przez okres Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 8.00.

5. Trwa edycja Biblijnej Akademii Najmłodszych. Testy z pytaniami do dzisiejszej Ewangelii są do odebrania przy wyjściu z zakrystii.

6. Rodziców dzieci przygotowujących się do sakramentu I-szej Komunii św., zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 4 grudnia 2023 roku o godz. 19.00 w domu parafialnym „Arka”. Obecność obowiązkowa.

7. Wspólnota Różańcowa serdecznie zaprasza po Mszy św. wieczornej w pierwszą środę miesiąca tj. 6 grudnia o godz. 19.00 do Domu parafialnego ARKA, na spotkanie Wspólnoty.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. We czwartek Wspólnota Kół Żywego Różańca zaprasza na nabożeństwo różańcowe, wieczorną Eucharystię, sprawowaną w intencji Członków Kół Żywego Różańca, Ich rodzin i o nowe powołania kapłańskie. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz adoracja zakończona o godz. 21.00 apelem jasnogórskim.

9. W piątek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P.  W tym dniu o godz. 12.00 jest Godzina Łaski. Zapraszamy na wspólną modlitwę w naszej świątyni (osoby nie mogące przyjść, mogą łączyć się z nami duchowo).

10 Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza chętnych do podjęcia Duchowej adopcji dziecka poczętego i na Mszę świętą 8 grudnia o godz. 18.00. Informacje na ten temat dostępne są na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

11. Zapraszamy na Wieczór dla kobiet pt: „Kobiety początków Kościoła”. Wieczór odbędzie się 10 grudnia (niedziela) w godz. 17.00-20.30 w domu parafialnym. W trakcie spotkania przewidziane są wykłady, świadectwa, dyskusja, modlitwa, poczęstunek.

12. W niedzielę. 10 grudnia 2023 r. startuje akcja „Podziel się posiłkiem”. Szczegóły na plakacie poniżej.

13. Trwa wizyta duszpasterska – kolęda. Plan Kolędy parafii w Starych Babicach jest rozpisany do 16 grudnia 2023 roku i dostępny jest na stoliku z prasą oraz na stronie internetowej parafii. Dalsza część wizyty duszpasterskiej, którą ponowimy po świętach Bożego Narodzenia zostanie rozpisana w późniejszym terminie.

14. Harmonogram wizyty duszpasterskiej nowopowstającej parafii Bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Szeligach, ks. Tomasz, który organizuje tę parafię i buduje kościół – rozpisał w całości. Plan wizyty jest także dostępny na stoliku z prasą oraz na stronie internetowej. Ks. Tomasz rozpocznie kolędę od dnia 4 grudnia.

15. W dniu dzisiejszym tj. 3 grudnia na terenie parkingu przed kościołem odbędą się gminne mikołajki. Parafialny Zespół Caritas oraz wolontariusze przy OSP w Starych Babicach organizują charytatywne stoisko z ciastami i przekąskami. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz ciężko chorych mieszkańców naszej społeczności. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję pieczenia ciast i przekąsek – tak indywidualnym osobom, całym rodzinom, oraz naszej miejscowej piekarni.

16. Od dzisiejszej niedzieli, można nabywać opłatki na stół wigilijny w zakrystii naszej świątyni. Świece, w ramach Wigilijnego Dzieło Pomocy Potrzebującym rozprowadzają członkowie wspólnoty Caritas. Zebrane ofiary przeznaczone są na wsparcia dla potrzebujących. Wzbogacą fundusz Caritas parafialnego, który tak aktywnie działa w naszej Wspólnocie niosąc wielką pomoc najbardziej potrzebujących wsparcia. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy pragną pomóc doświadczonym przez los i wspierają tę inicjatywę swoją hojnością.

17. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, wspierających naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą, a także budowę nowego kościoła w Szeligach. Wszystkich ofiarodawców zapewniamy o modlitewnej wdzięczności.

18. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Wiesława Wejman, Śp. Stanisław Skibniewski. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…..