OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26.11.2023.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

26.11.2023.

1. Dzisiejsza niedziela, kończąca rok kościelny poświęcona jest Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Z tej racji serdecznie zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w dniu dzisiejszym  (26 listopada) po Mszy św. o godz. 18.00. W programie wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa, śpiew i katecheza.

2. Trwa edycja Biblijnej Akademii Najmłodszych. Testy z pytaniami do dzisiejszej Ewangelii są do odebrania przy wyjściu z zakrystii.

3. Rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania, zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 27 listopada 2023 roku o godz. 19.00 w domu parafialnym „Arka”. Obecność obowiązkowa.

4. W środę 29 listopada o godz. 18.45 w domu parafialnym ARKA odbędzie się kolejne  spotkanie z Pismem Świętym. Serdecznie zapraszamy.

5. Zgodnie z wcześniejszą informacją tegoroczna wizyta duszpasterska (kolęda), rozpocznie się od poniedziałku 27 listopada. Plan Kolędy parafii w Starych Babicach jest rozpisany do 16 grudnia 2023 roku i dostępny jest na stoliku z prasą oraz na stronie internetowej. Dalsza część wizyty duszpasterskiej, którą ponowimy po świętach Bożego Narodzenia zostanie rozpisana  w późniejszym terminie. W tej części parafii kolęda na najbliższy tydzień przedstawia się następująco:

6. Harmonogram wizyty duszpasterskiej nowopowstającej parafii Bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Szeligach, ks. Tomasz, który organizuje tę parafię i buduje kościół – rozpisał w całości. Plan wizyty jest także dostępny na stoliku z prasą oraz na stronie internetowej. Ks. Tomasz rozpocznie kolędę od dnia 4 grudnia.

7. Kancelaria parafialna w okresie kolędy czynna będzie w poniedziałek i piątek w godzinach 9.00-10.00 i 16.00-17.30. W sprawach pogrzebowych prosimy o kontakt po Mszy św. porannej lub wieczornej.

8. W dniu wczorajszym  przez posługę Bp. Rafała Markowskiego 7 naszych ministrantów w Bazylice Seminaryjnej w Warszawie otrzymało święcenia lektoratu. Gratulujemy nowym lektorom, ich Rodzicom i życzymy, aby poprzez posługę Słowa Bożego, stawali się widocznym znakiem wiary.

9. W tym tygodniu przypada także Pierwszy Piątek Miesiąca. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą św. oraz Akt oddania się Sercu Jezusowemu.  W Pierwszą Sobotę Miesiąca litania do M. Bożej. Wspólnota modlitewna zaprasza na rozważania różańcowe po Mszy św. porannej.

10. W pierwszą sobotę miesiąca kapłani nawiedzą chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o przekazanie tej informacji rodzinom i zainteresowanym.

11. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja. Serdecznie zapraszamy.

12. Już 3 grudnia na terenie parkingu przed kościołem odbędą się gminne mikołajki. Parafialny Zespół Caritas oraz wolontariusze przy OSP w Starych Babicach zorganizują charytatywne stoisko z ciastami i przekąskami. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz ciężko chorych mieszkańców naszej społeczności: dla Pani Moniki z Wojcieszyna i Pana Adama z Bliznego. Mieszkańców, którzy chcieliby przyłączyć się do tego dzieła w formie własnoręcznie upieczonego ciast, proszeni są o przyniesienie wypieków do Domu parafialnego w sobotę 2 gunia w godz. 17.00-20.00.

13. Od następnej niedzieli, która jest pierwszą niedzielą ADWENTU, będzie można nabywać opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas – w ramach Wigilijnego Dzieło Pomocy Potrzebującym. Zebrane ofiary przeznaczone są na wsparcia dla potrzebujących. Wzbogacą fundusz Caritas parafialnego, który tak aktywnie działa w naszej Wspólnocie niosąc wielką pomoc najbardziej potrzebujących wsparcia. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy pragną pomóc doświadczonym przez los i wspierają tę inicjatywę swoją hojnością.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, wspierających naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą, a także budowę nowego kościoła w Szeligach. Wszystkich ofiarodawców zapewniamy o modlitewnej wdzięczności.

14. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Joanna Mazur, Śp. Jan Piotr Burzyński, Śp. Alicja Milewska, Śp. Tadeusz Pruc. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…