OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 05.11.2023.

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

05.11.2023.

1. Dzisiejsza niedziela to niedziela miesięcznej adoracji. Po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja. Serdecznie zapraszamy.

2. Trwa edycja Biblijnej Akademii Najmłodszych. Testy z pytaniami do dzisiejszej Ewangelii są do odebrania przy wyjściu z zakrystii.

3. Jutro czyli w poniedziałek 06.11.2023 o godz. 19:00 spotkanie w kościele z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

4. We czwartek 9 listopada o godz. 19.00 spotkanie przedstawicieli Rady Duszpasterskiej w domu parafialnym ARKA.

5. W najbliższą sobotę 11 listopada przypada 105 rocznica odzyskania Niepodległości – Święto Narodowe. Pamiętajmy w modlitwie o Tych którzy oddali życie za Wolność i Niepodległość Ojczyzny. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msz św. jako wotum Dziękczynne za odzyskanie Niepodległości z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Polski i wszystkich Polaków w kraju i poza Jej granicami. Msze św. w tym dniu zostaną odprawione o godz. 7.30; 9.30; 18.00.

6. Zgodnie z wolą Ojca Świętego w następną niedzielę 12 listopada będziemy obchodzić XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku będziemy wspierać kraje Bliskiego Wschodu naszą modlitwą oraz zebranymi ofiarami, które zostaną przeznaczone na pomoc tamtejszym chrześcijanom.

7. W dniach od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy  za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych, zachowując zwykłe warunki (spowiedź lub wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, Komunia św., modlitwa według intencji Ojca św.).

8. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, wspierających naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą, a także budowę nowego kościoła w Szeligach. Wszystkich Dobrodziejów zapewniamy o modlitewnej wdzięczności.

9. W ostatnim czasie odszedł od nas do wieczności: Śp. Zbigniew Bukowski. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…