OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 13.08.2023.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

13.08.2023.

1. We wtorek, 15 sierpnia obchodzić będziemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. To patronalne święto w naszej parafii. Msze św. z obrzędem błogosławienia ziół i kwiatów odprawione będą o godz.: 7.30, 9.30, 11.30 (w intencji Parafian) i 18.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja zakończona procesją. Serdecznie zapraszamy. W tym dniu wszyscy katolicy mają obowiązek uczestniczenia w Eucharystii.

2. W dniu 15 sierpnia wspominać będziemy także 103 rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, zwanej „Cudem nad Wisłą”; modlimy się również w intencji wszystkich pątników (zwłaszcza z naszej parafii), którzy po trudzie pielgrzymiej drogi docierają na Jasną Górę.

3. W dniu dzisiejszym – 13 sierpnia, ksiądz Tomasz zaprasza na godz. 19.00 na nabożeństwo Fatimskie pod Krzyżem w miejscu budowy nowego kościoła w Szeligach.

4. Sierpień jest miesiącem, podczas którego modlimy się o trzeźwość w naszym narodzie. Naszą modlitwą chcemy wspierać wszystkich, którzy podjęli trud walki ze słabościami.

5. W okresie wakacji (lipiec i sierpień) kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek i w piątek w godzinach 9.00-10.00 i 16.00-17.30. W sprawach pogrzebowych prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. porannej lub wieczornej. W lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. niedzielnej o godz. 16.00.

6. Wyrazy serdecznej wdzięczności kierujemy do wszystkich, wspierających naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą. Słowa wdzięczności kieruje również ks. Tomasz za wszelkie ofiary przekazywane, tak bezpośrednio jak i na konto budowy nowego kościoła w Szeligach. Naszych Dobrodziejów zapewniamy o modlitewnej pamięci.

7. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Pamiętajmy, że czas wakacji, nie dyspensuje nas od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. Naszym Gościom życzymy zadowolenia z wakacyjnego wypoczynku w naszej miejscowości.

8. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Kazimierz Miecznikowski, Śp. Krystyna Dębska. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…