OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 06.08.2023.

ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

06.08.2023.

1. Jeszcze raz pragniemy bardzo podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tak serdecznego przyjęcia pielgrzymów zdążających do Matki Bożej na Jasną Górę. Dziękujemy, Paniom, Panom, dzieciom i młodzieży, wszystkim którzy pomagali przygotować gościnę dla pielgrzymów. Dziękujemy pojedynczym osobom i całym Rodzinom, które przybyły i przyniosły żywność, słodycze, napoje, własne wypieki, a przede wszystkim ofiarowali gościnność i troskę o tych wszystkich, którzy są w drodze do sanktuarium maryjnego. Serdeczne podziękowania kierujemy do naszych babickich piekarzy i cukierników za wspaniałe pieczywo za smaczne ciasta i słodkości. Podziękowania kierujemy do właścicieli hotelu i restauracji: Splendor i Hedera, którzy wraz z okolicznymi mieszkańcami od lat dbają o gościnę dla pielgrzymów. Wyrazy wdzięczności kierujemy do Pana Prezesa i Pracowników Rynku Hurtowego „Bronisze” za przekazaną nam wodę mineralną, banany i wspaniałe arbuzy. Dziękujemy za życzliwość wszystkim, którzy przygotowywali teren wokół kościoła i zadbali, aby pielgrzymi mieli stworzone jak najlepsze warunki pobytu u nas. Wszystkim z głębi serca składamy serdeczne Bóg zapłać, zapewniając o pamięci w modlitwie. Te same słowa wdzięczności kierujemy także do mieszkańców Szelig, Macierzysza i Strzykuł, wśród których gościnnie witana była grupa pielgrzymów niepełnosprawnych z opiekunami. Bardzo dziękujemy za hojność serca i serdeczne przyjęcie. Niech Bóg wszystkim obficie błogosławi. Słowa olbrzymiej wdzięczności przekazują sami pielgrzymi, którzy zapewniają o modlitewnej pamięci za dobrodziejów.

2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą w nowym miesiącu. Po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy.

3. W następną niedzielę 13 sierpnia, ksiądz Tomasz zaprasza na godz. 19.00 na nabożeństwo Fatimskie pod Krzyżem w miejscu budowy nowego kościoła w Szeligach.

4. Sierpień jest miesiącem, podczas którego modlimy się o trzeźwość w naszym narodzie. Naszą modlitwą chcemy wspierać wszystkich, którzy podjęli trud walki ze słabościami.

5. W okresie wakacji (lipiec i sierpień) kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek i w piątek w godzinach 9.00-10.00 i 16.00-17.30. W sprawach pogrzebowych prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. porannej lub wieczornej. W lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. niedzielnej o godz. 16.00.

6. Wyrazy serdecznej wdzięczności kierujemy do wszystkich, wspierających naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą. Słowa wdzięczności kieruje również ks. Tomasz za wszelkie ofiary przekazywane, tak bezpośrednio jak i na konto budowy nowego kościoła w Szeligach. Naszych Dobrodziejów zapewniamy o modlitewnej pamięci.

7. W ostatnim czasie odszedł od nas do wieczności: Śp.  Waldemar Szulc. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…