OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 23.07.2023.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

23.07.2023.

1. W dniu dzisiejszym w naszej parafii odpust z racji wspomnienia św. Kingi, która w naszej Wspólnocie jest czczona w sposób szczególny. Msza św. odpustowa sprawowana w intencji Parafian i Gości zostanie odprawiona o godz. 11.30. Po sumie procesja Eucharystyczna z Najświętszym Sakramentem i relikwiami św. Kingi. Natomiast jutro (poniedziałek) 24 lipca o godz. 18.00, na naszym Cmentarzu parafialnym zostanie odprawiona Msza św. za naszych bliskich zmarłych. Imiona i nazwiska naszych zmarłych, których chcemy polecać w naszej modlitwie Eucharystycznej można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Do udziału w uroczystościach bardzo gorąco zachęcamy.

2. Dzisiejsza niedziela, totakże III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Są oni wartością i wielkim darem zarówno dla swoich rodzin, dla społeczeństwa i wspólnot kościelnych. Pamiętajmy o Nich w naszej modlitwie wdzięczności za wszystko co czynią dla naszego dobra.

3. We wtorek 25 lipca br. przypada patronalne święto św. Krzysztofa. W tym dniu będziemy się modlić w intencji automobilistów i kierowców pojazdów mechanicznych oraz o bezpieczeństwo na naszych drogach. W związku z tym, aby nasze przemieszczanie się, podróżowanie i jazda była bezpieczna, po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 nastąpi poświęcenie wszelkich pojazdów mechanicznych. Serdecznie zapraszamy.

4. W środę z racji patronalnego święta św. Anny i Joachima (rodzice Najświętszej Maryi Panny) modlitewna wdzięczność dla wszystkich dziadków.

5. W okresie wakacji (lipiec i sierpień) kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek i w piątek w godzinach 9.00-10.00 i 16.00-17.30. W sprawach pogrzebowych prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. porannej lub wieczornej. W lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. niedzielnej o godz. 16.00.

6. Tradycyjnie w dniu 5 sierpnia (sobota)  przez naszą parafię przejdzie Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna. Przed kościołem pielgrzymi będą w godzinach 10.00-11.00. Podejmijmy Ich jak do tej pory bardzo serdecznie i gościnnie, nie tylko modlitwą ale zwłaszcza przynosząc ze sobą żywność i napoje. Stoły będą ustawione przed kościołem. Zapraszamy także do pomocy Panie oraz młodzież do Domu Parafialnego „Arka” już od godz. 7.30 rano w celu przygotowania posiłków dla pielgrzymów. Tego samego dnia przez Szeligi, Macierzysz i Strzykuły przechodzić będzie pielgrzymka niepełnosprawnych. Do Ich przyjęcia zachęcać mieszkańców tych miejscowości również nie musimy, bo zawsze to czynią z wielką radością i gościnnością.

7. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Pamiętajmy, że czas wakacji, nie dyspensuje nas od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. Naszym Gościom i wszystkim, którzy przybyli do naszej miejscowości, życzymy zadowolenia z wakacyjnego wypoczynku w naszej miejscowości.