OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16.07.2023.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

16.07.2023.

1. Zbliża się dzień wspomnienia św. Kingi, która w naszej parafii jest czczona w sposób szczególny. Msza św. odpustowa sprawowana w intencji Parafian i Gości zostanie odprawiona w niedzielę 23 lipca o godz. 11.30. Po sumie procesja Eucharystyczna z Najświętszym Sakramentem. Natomiast w poniedziałek 24 lipca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za naszych bliskich zmarłych na naszym Cmentarzu parafialnym. Imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, których chcemy polecać w naszej modlitwie Eucharystycznej można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Do udziału w uroczystościach bardzo gorąco zachęcamy.

2. Przyszła niedziela – to  także III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Są oni wartością i darem zarówno dla swoich rodzin, dla społeczeństwa jak i wspólnot kościelnych – Pamiętajmy o Nich w naszej modlitwie wdzięczności za wszystko co czynią dla naszego dobra.

3. Przypominamy, że kancelaria parafialna w miesiącach lipiec i sierpień czynna jest w poniedziałek i w piątek w godzinach 9.00-10.00 i 16.00-17.30. W sprawach pogrzebowych prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. porannej lub wieczornej do zakrystii naszego kościoła. W miesiącach wakacyjnych w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 16.00.

4. Serdeczne wyrazy wdzięczności kierujemy do naszych Parafii i Dobrodziejów, wspierających naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą. Zapewniamy o modlitewnej pamięci.

5. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Pamiętajmy, że czas wakacji, nie dyspensuje nas od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. Naszym Gościom i wszystkim, którzy przybyli do naszej miejscowości, życzymy zadowolenia z wakacyjnego wypoczynku w naszej miejscowości.

6. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Teresa Mauer, Śp. Stanisław Staniszewski, Śp. Zofia Klamka, Śp. Mieczysław Bińka, Śp. Marian Łuczak. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…