OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11.06.2023.

X NIEDZIELA ZWYKŁA

11.06.2023.

1. Jeszcze raz pragniemy podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób – czy to przez pracę przy budowie i dekoracji ołtarzy czy przez udział, modlitwę i śpiew – przyczynili się do uświetnienia i godnego przeżycia uroczystości Bożego Ciała. Przez 8 dni od zakończenia uroczystości Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie czerwcowym uczestniczymy w procesji eucharystycznej. We czwartek 15 czerwca po procesji kończącej obchody ku czci Najświętszego Sakramentu po uroczystości Bożego Ciała, obrzęd błogosławieństwa wianków.

2. Nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele jest odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach.

3. W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 9.30 nastąpi rozdanie dyplomów i nagród laureatom i finalistom konkursów związanych z tematyką religijną i patriotyczną. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Szczególnie cieszymy się z sukcesu przedstawicieli Szkoły Podstawowej w Starych Babicach, którzy w Konkursie Wiedzy Bibijinej Hieronymus zajęli pierwsze miejsce. Dziękujemy katechetom za ich zaangażowanie, a w szczególności Pani katechetce Marinie Sakowskiej, która koordynowała konkursy z ramienia nauczycieli naszych szkół.

4. Ks. Tomasz serdecznie zaprasza mieszkańców nowopowstającej parafii w każdy poniedziałek o godz. 19.00 na nabożeństwo czerwcowe pod Krzyżem w Szeligach. Natomiast tradycyjnie 13 czerwca tj. w najbliższy wtorek o godz. 19.00 nabożeństwo Fatimskie.

5. Zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie z Pismem Świętym, które odbędzie się w środę 14 czerwca o godz. 18.45 w sali Domu Parafialnego „Arka”.

6. W piątek 16 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu można spożywać pokarmy mięsne.

7. Serdeczne wyrazy wdzięczności kierujemy do naszych Parafii i Dobrodziejów, wspierających naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą. Zapewniamy o modlitewnej pamięci.

8. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Danuta Łuczak, Śp. Marianna Jaroń, Śp. Ireneusz Milej. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…