OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 04.06.2023.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

04.06.2023.

1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim Parafianom, Radzie Parafialnej i Duszpasterskiej, Dyrekcjom Szkół i Przedszkola, Nauczycielom, katechetom i uczniom, Wspólnotom i Grupom modlitewnym, chórowi, scholi, dzieciom i młodzieży – szczególnie tej, która przyjęła  sakrament Bierzmowania, współpracownikom świeckim, kapłanom oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego przeżycia wizytacji biskupiej w naszej parafii. Dziękuję za zaangażowanie i pomoc. Dekret powizytacyjny, kiedy zostanie przekazany przez Księdza Kardynała zostanie udostępniony Parafianom. Bp. Piotr Jarecki, wizytujący naszą parafię, napisał, „…że wizytacja w parafii Wniebowzięcia NMP w Babicach była dla Niego wielką przyjemnością. I jeszcze raz dziękując wszystkim z serca Błogosławi”.

2. Dzisiejsza niedziela, będącą uroczystością Najświętszej Trójcy: – kończy okres w którym zobowiązani jesteśmy do przyjęcia Komunii świętej wielkanocnej.

3. Dzisiaj przypada 35 rocznica konsekracji naszego Arcypasterza – Kard. Kazimierza Nycza. Pamiętajmy o naszym Ordynariuszu w modlitwie.

4. W dniu dzisiejszym obchodzimy XVI Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za czyniących pokój”. W tym dniu  młodzież zbiera ofiary na budowę Świątyni Bożej Opatrzności. Ks. Kardynał zaprasza na uroczystości wszystkich wiernych do Świątyni Opatrzności Bożej w warszawskim Wilanowie. Msza św. z udziałem Episkopatu Polski zostanie odprawiona o godz. 12.00. Poprzedzi ją uroczysta procesja z relikwiami świętych.

5. Nabożeństwo czerwcowe jest odprawiane codziennie po  Mszy św. godz. 18.00, natomiast w niedzielę przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30.

6. Dzisiejsza niedziela to niedziela miesięcznej adoracji. Z racji wieczornego nabożeństwa  do Serca Pana Jezusa nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11.30. Natomiast zapraszamy na o godz. 17.30.

7. Wspólnota Kół Żywego Różańca zaprasza wszystkich chętnych w dniu 7 czerwca, po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie czerwcowym do Domu parafialnego ARKA, na projekcję filmu pod tytułem: „Nędzarz i Madame“.

8. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało (8 czerwca). Informujemy, że za ołtarz pierwszy odpowiadają ks. Piotr z Liturgiczną służbą ołtarza, za ołtarz drugi wspólnota Domowego Kościoła z Ks. Mariuszem, za ołtarz trzeci wspólnoty z  ks. Markiem oraz za ołtarz czwarty grupa brewiarzowa wraz z ks. proboszczem. Prosimy wspomniane grupy modlitewne o mobilizację i kontakt z wyznaczonym kapłanem. Procesja wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 11.30 i przejdzie ulicami: Rynek, Okulickiego, Kresową, Piłsudskiego do Rynku, gdzie przy czwartym ołtarzu znajdującym się przed kościołem, zostanie udzielone błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem dla całej Społeczności naszej Wspólnoty parafialnej. Do udziału we Mszy św. i procesji wszystkich serdecznie zachęcamy. Zapraszamy dzieci, zwłaszcza te, które przyjęły w tym roku I Komunię świętą oraz obchodziły rocznicę tego wydarzenia (w strojach komunijnych), młodzież, służbę liturgiczną, poszczególne grupy i wspólnoty, Parafian i Gości. Udział we wspólnym uczczeniu Eucharystii jest świadectwem naszej wiary i można za niego uzyskać odpust zupełny.

9. Serdeczne wyrazy wdzięczności kierujemy do naszych Parafian i Dobrodziejów, wspierających naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą. Zapewniamy o modlitewnej pamięci.

10. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Genowefa Tomaszewska-Raczyńska, Śp. Stanisław Łuczak, Śp. Janina Wronka-Musiał, Śp. Stanisław Piątak. Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.