OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30.04.2023.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

30.04.2023.

  1. Niedziela obecna rozpoczyna Dni modlitw o powołania do służby w Kościele – błagajmy dobrego Boga o wystarczającą liczbę nowych, świętych powołań, zwłaszcza z naszej Parafii.

2. Rozpoczyna się miesiąc maj, w którym szczególnie oddajemy cześć Matce Bożej i uciekamy się do Jej wstawiennictwa. Nabożeństwa majowe odprawiać będziemy codziennie po Mszy św. godz. 18.00, natomiast w niedzielę przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30. Podczas nabożeństw towarzyszyć nam będą słowa Prymasa Tysiąclecia, który wszystko postawił na Maryję i tak się oddał do Jej dyspozycji, że teraz razem z Nią uczestniczy w chwale nieba.Uczcijmy wizerunki Matki Najświętszej, zarówno te w naszych domach, jak i w przestrzeni publicznej. W tym roku, przez wstawiennictwo Królowej Pokoju, będziemy modlić się o ustanie wojny na Ukrainie oraz w intencji chorych.

3. Ks. Tomasz serdecznie zaprasza mieszkańców nowopowstającej parafii w każdy poniedziałek o godz. 19.00 na nabożeństwo majowe pod Krzyżem w Szeligach.

4. W środę, 3 maja obchodzić będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski; dzień ten to jednocześnie rocznica uchwalenia Konstytucji 1791 roku. Msze święte wraz z Aktem osobistego oddania się Matce Bożej  odprawione zostaną  o godz.: 7.30; 9.30; 18.00.

5. Z racji Pierwszego Czwartku Miesiąca po nabożeństwie majowym, które zostanie odprawione po Mszy św. wieczornej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

6. We czwartek 4 maja we wspomnienie św. Floriana o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszych Strażaków i Ich Rodzin. Nasza modlitwa niech będzie dziękczynieniem za Ich trudną służbę i poświęcenie.

7. W Pierwszy Piątek Miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 litania do Serca Pana Jezusa i akt oddania się Sercu Jezusowemu.  Możliwość spowiedzi przed Mszą św.

8. W Pierwszą Sobotę Miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Matki Bożej podczas wieczornego nabożeństwa majowego. Wspólnota modlitewna po Mszy św. porannej zaprasza na rozważania pierwszosobotnie.

9. Z racji Pierwszej Soboty Miesiąca kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o przekazanie tej informacji rodzinom i bezpośrednio zainteresowanym.

10. Kancelaria parafialna w dniach 1 i 3 maja będzie nieczynna.