OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19.03.2023.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

19.03.2023.

  1. W dniu dzisiejszym tj. 19 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Rekolekcje potrwają do środy 22 marca br. włącznie. Nauki wygłosi Ks. dr Piotr Wierzbicki, wykładowca w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Nauki będą głoszone w niedzielę na wszystkich Mszach św. W dni powszednie o godz. 8.00; 9.30 i o 18.00.  Niech dobry Bóg kieruje Jego słowem, a nas wszystkich napełni łaską nawrócenia.  Możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi już pół godziny przed Mszą św.

2. W czasie rekolekcji kancelaria parafialna czynna będzie tylko w godzinach popołudniowych.

3. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:

  • – Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.00 i 19.30
  • Gorzkie Żale z procesją w niedzieleo godz. 17.15.

4. W każdy czwartek Wielkiego Postu zapraszamy po Mszy św. wieczornej na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja zakończona zostanie apelem i błogosławieństwem o godzinie 21.00.

5. Trwa kolejna edycja Biblijnej Akademii Najmłodszych. Testy z pytaniami do dzisiejszej Ewangelii są do odebrania przy wyjściu z zakrystii.

6. Spotkanie Biblijne, które tradycyjnie odbywa się w środę po Mszy św. wieczornej, ze względu na nauki rekolekcyjne zostaje w najbliższą środę odwołane.

7. Jak już wcześniej informowaliśmy, zakończyła się kadencja Rady Parafialnej. Prosimy o zgłaszanie – czy to przez wspólnoty, grupy modlitewne, czy indywidualnie – kandydatów, z pośród których będziemy mogli powołać nowe Rady: parafialną i duszpasterską. Propozycje możemy składać bezpośrednio do kapłanów, w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Osoby proponowane muszą wyrazić zgodę do Ich zgłoszenia.

8. Zapraszamy na Wieczór dla kobiet pt. Mądrość Słowa – spotkanie z Księgą Przysłów. Wieczór odbędzie się 26 marca (niedziela) w godz. 17.00-20.30 w domu parafialnym. W trakcie spotkania przewidziane są wykłady, świadectwa, dyskusja, modlitwa, poczęstunek.

9. Tradycyjnie w pierwszy piątek miesiąca o godz. 18.00 odprawiana jest Msza św. za zmarłych, których pogrzeb odbył się w miesiącu poprzedzającym. W związku z tym, że pierwszy piątek miesiąca kwietnia, wypada w Wielki Piątek (a w tym dniu nie sprawuje się Mszy św.), Msza św. w której polecać będziemy naszych bliskich zmarłych (pogrzeby, które odbyły się w marcu), odprawiona zostanie 6 kwietnia (Wielki Czwartek) o godz. 18.00. Prosimy o przekazanie tej informacji najbliższym.

10. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu, tak indywidualnie jak i wpłacane na konto parafialne, które umieszczone jest na naszej stronie parafialnej. Msza św. dziękczynna za wszystkich Ofiarodawców, zostanie odprawiona w Wielki Czwartek w  uroczystość Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.

11. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Władysław Puta, Śp. Maciej Tadak, Śp. Zofia Mroczka, Śp. Władysław Ziółkowski, Śp. Stefan Liszewski, Śp. Helena Dawidowska, Śp. Stanisław Fior, Śp. Kazimierz Śląski. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…