OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26.02.2023.

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26.02.2023.

1. Rozpoczął się Wielki Post. W Środę Popielcową Pan sam mówił nam jak można przemienić siebie – przez modlitwę, post i jałmużnę. Nie żałujemy swojego czasu na tyle rzeczy – nie żałujmy go i na modlitwę. To czas na rozmowę na tematy religijne – także z dziećmi, na dobrą lekturę. Nie zamykajmy też oczu na potrzeby innych – biedni zawsze są wśród nas – często to nasi bliscy czy sąsiedzi, może trzeba im pomóc, porozmawiać, zrobić zakupy, uśmiechnąć się czy pogodzić się. Wielki Post jest wielką szansą na przemianę ludzkich serc.

2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej.

– Droga Krzyżowa odprawiana we wszystkie piątki tego okresu o godz. 17.00 i 19.30;

Gorzkie Żale z kazaniami pasyjnymi i procesją  celebrować będziemy w każdą  niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15.

3. Wspólnota Kół Żywego Różańca serdecznie zaprasza w pierwszą środę miesiąca tj. 1 marca po Mszy św. wieczornej do domu parafialnego Arka na wyjątkowe spotkanie, którego tematem będzie „Wielka Tajemnica Mszy świętej”. Wykład poprowadzi Ks. prałat dr Grzegorz Bereszyński, wieloletni wykładowca liturgiki na UKSW w Warszawie. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

4. W tym tygodniu przypada, pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek po Mszy św. o godz. 18.00, sprawowanej w intencji wspólnoty Kół Różańcowych oraz o nowe powołania kapłańskie, odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa różańcowa zakończona apelem o godz. 21.00. W piątek po Mszy św. o godz. 8.00 akt zawierzenia Sercu Pana Jezusa. W tym dniu możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty pół godziny przed Mszą św. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. porannej litania do Matki Bożej. Wspólnota modlitewna zaprasza na rozważania.

5. Z racji pierwszej soboty miesiąca kapłani nawiedzą chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o przekazanie tej informacji rodzinom i bezpośrednio zainteresowanym.

6. Następna niedziela to  niedziela miesięcznej adoracji. Po Mszy św. o godz. 11.30 nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu, natomiast zapraszamy na adorację i nabożeństwo Gorzkie Żale na godz. 17.15.

7. Zapraszamy na kurs Nowe Życie, który odbędzie się w naszej parafii w dniach 3-5 marca. Jest to forma weekendowych rekolekcji prowadzonych przez grupę osób świeckich wraz z księdzem Markiem, podczas których w prosty, żywy i nieco odmieniony sposób głosi się prawdę o miłości Bożej i zbawieniu w Jezusie Chrystusie. Kurs przeznaczony jest dla osób, które pragną odnowić swoją relację z Bogiem lub zrobić krok naprzód w wierze i doświadczyć miłości Bożej oraz obecności Jezusa w swoim życiu. Serdecznie zapraszamy, warunkiem jest wcześniejsze zgłoszenie swojej obecności. Więcej informacji na ulotkach, które wyłożone są na stoliku z prasą.