OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29.01.2023.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

29.01.2023.

  1. Wieczór dla kobiet pt. Kobiety w Ewangeliach. Wieczór odbędzie się 29 stycznia (niedziela) w godz. 17.00-20.30 w domu parafialnym. W trakcie spotkania przewidziane są wykłady, świadectwa, dyskusja, modlitwa, poczęstunek.

2. W czwartek, 2 lutego obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane tradycyjnie świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Kościół obchodzi wówczas Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach zakonnych i instytutach świeckich. Msze św. w tym dniu sprawowane będą o godz. 7.30; 9.30 i o godz.18.00. W czasie Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa gromnic. Prosimy o przyniesienie także tzw. kołnierzyków aby nie zalewać podłogi woskiem.

3. Trwa kolejna edycja Biblijnej Akademii Najmłodszych. Testy z pytaniami są do odebrania przy wyjściu z zakrystii.

4. Wspólnota Różańcowa zaprasza w pierwszy czwartek miesiąca 2 lutego na Mszę świętą wyjątkowo o godz. 7.30 sprawowaną w intencji Jej członków i Rodzin. Natomiast po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa różańcowa za naszą Ojczyznę i nasze rodziny. Adoracja zakończy się apelem o godz. 21.00.

5. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. porannej Akt oddania się Najświętszemu Sercu Jezusowemu, spowiedź pół godziny przed Mszą św. W pierwszą sobotę po Mszy św. porannej litania do Matki Bożej. Wspólnota modlitewna zaprasza na rozważania różańcowe.

6. Z racji pierwszej soboty miesiąca kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o przekazanie tej informacji rodzinom i bezpośrednio zainteresowanym.

7. Następna niedziela to niedziela miesięcznej adoracji. Po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna. Serdecznie zapraszamy.

8. Kontynuujemy wizytę duszpasterską (Kolędę). Szczegółowy plan wizyty do znajduje się na stronie internetowej parafii oraz na kartach, znajdujących się na stoliku z prasą wraz z informacją o formie zaproszenia.

9. Przypominamy, że kancelaria parafialna – z racji kolędy – w tym tygodniu czynna będzie w poniedziałek i piątek w godz. 9.00-10.00 oraz 16.00-17.30. W sprawach pogrzebowych prosimy o kontakt po Mszy św. porannej lub wieczornej w zakrystii.

10 W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Jan Tulik, Śp. Stefania Kuzalska, Śp. Alina Żychlińska, Śp. Jerzy Miros. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….