OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 08.01.2023.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

08.01.2023.

  1. W dniu dzisiejszym kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Wspomnienie chrztu Jezusa jest dla nas okazją do pogłębionej refleksji i wdzięczności wobec Pana Boga za dar naszego chrztu, zachętą do modlitwy za tych, których postawił na drodze naszej wiary – rodziców  i chrzestnych.
  2. Zapraszamy dzieci i całe rodziny do wspólnego świętowania 2022 Urodzin Jezusa. Organizujemy je wzorem lat ubiegłych w Domu Parafialnym „Arka” w niedzielę 8 stycznia. Urodziny rozpoczniemy wielkim tortem o godz. 17.00. Będą zabawy i wspólne śpiewanie kolęd. Zachęcamy też osoby indywidualne, dzieci, rodziny, grupy czy zespoły do przygotowania ulubionych kolęd, pastorałek czy piosenek świątecznych. Jeśli ktoś gra na jakimś instrumencie – zachęcamy do zabrania i wspólnego grania. Niech to będzie radosny, świąteczny czas dla wszystkich i powrót do tradycji wspólnego śpiewania kolęd. Prosimy też chętnych o przyniesienie czegoś słodkiego, owoców czy napojów na wspólny stół.
  3. Trwa kolejna edycja Biblijnej Akademii Najmłodszych. Testy z pytaniami do dzisiejszej Ewangelii są do odebrania przy wyjściu z zakrystii.
  4. Zapraszamy na kolejne spotkanie z Pismem Świętym, które odbędzie się w środę 11 stycznia o godz. 18.45 w sali Domu Parafialnego „Arka”.
  5. W poniedziałek 09.01.2023 o godz. 19:00 w kościele zebranie Rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do pierwszej Komunii Świętej.
  6. Ruch Światło-Życie Archidiecezji Warszawskiej zaprasza młodzież z siódmej i ósmej klasy szkoły podstawowej i ze szkół średnich na OAZĘ EWANGELIZACJI, która odbędzie się w ferie zimowe. Rekolekcje te mają na celu, przede wszystkim, pogłębienie relacji z Bogiem, poprzez punkty takie jak: modlitwa, Eucharystia czy rozważania w małych grupach. Będzie też czas na rekreację i radosne spędzanie czasu we wspólnocie rówieśników. Szczegóły można znaleźć, skanując kod QR z plakatu wywieszonego w gablocie.
  7. Wizytę duszpasterską (Kolędę) wznowimy od 9 stycznia 2023 roku. Szczegółowy plan wizyty do końca stycznia 2023 roku znajduje się na stronie internetowej parafii oraz na kartach, znajdujących się na stoliku z prasą wraz z informacją o formie zaproszenia.
  8. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Helena Różańska, Śp. Przemysław Dobosz. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….