OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 01.01.2023.

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI 01.01.2023.

  1. Trwa radość z Narodzenia Jezusa w ludzkim ciele. Zachęcamy do śpiewu kolęd i praktykowania wielu rodzinnych tradycji związanych z wydarzeniami w Betlejem. Pamiętajmy, że zawsze mają one charakter religijny – przypomina o tym stajenka i żłóbek, który jest on zachętą do modlitwy i adoracji.
  2. W dniu dzisiejszym 1 stycznia przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Nowy Rok. PoMszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca. Serdecznie zapraszamy asystę liturgiczną i Panie z grup modlitewnych.
  3. W dniach 2, 3, 4 stycznia 2023 roku w naszym kościele odprawimy Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Msze św. w poniedziałek, wtorek i środę będą odprawiane o godz. 7.30; 9.30 i 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. W poniedziałek z racji pogrzebu adoracja Najświętszego Sakramentu będzie zawieszona między godz. 11.30 a 13.30.
  4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Wspólnota Różańcowa zaprasza na Mszę św. sprawowaną w intencji Członków Kół Żywego Różańca oraz Ich rodzin. Po Mszy św. wieczornej modlitwa różańcowa i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 zakończona apelem.
  5. W piątek  6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze święte według porządku niedzielnego, podczas których nastąpi obrzęd błogosławieństwa kredy i kadzidła. Kredą w tym dniu błogosławioną zgodnie z pradawnym zwyczajem kreślimy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, że jak oni tak i my również szukamy Chrystusa i cieszymy się z Jego odnalezienia. W dzisiejszych czasach takie oznaczenie ma wartość religijnego świadectwa.
  6. W sobotę po Mszy świętej porannej wspólnota modlitewna zaprasza na rozważania z racji pierwszej soboty miesiąca.
  7. W najbliższą sobotę 7 stycznia kapłani odwiedzą chorych z komunią świętą. Prosimy serdecznie o przekazanie tej informacji rodzinom i  bezpośrednio zainteresowanym.
  8. Zapraszamy dzieci i całe rodziny do wspólnego świętowania 2022 Urodzin Jezusa. Organizujemy je wzorem lat ubiegłych w Domu Parafialnym „Arka” w niedzielę 8 stycznia. Urodziny rozpoczniemy wielkim tortem o godz. 17.00. Będą zabawy i wspólne śpiewanie kolęd. Zachęcamy też osoby indywidualne, dzieci, rodziny, grupy czy zespoły do przygotowania ulubionych kolęd, pastorałek czy piosenek świątecznych. Jeśli ktoś gra na jakimś instrumencie – zachęcamy do zabrania i wspólnego grania. Niech to będzie radosny, świąteczny czas dla wszystkich i powrót do tradycji wspólnego śpiewania kolęd. Ważne, żeby zgłosić chęć śpiewania czy grania telefonicznie, mailowo lub osobiście do organizatorów, czyli opiekunów scholii: P. Katarzyny Langi i P. Małgorzaty Łapińskiej, ponieważ chcemy ułożyć plan tego spotkania. Telefony i adresy mailowe znajdują się na stole przy wyjściu z kościoła oraz na plakacie. Prosimy też chętnych o przyniesienie czegoś słodkiego, owoców czy napojów na wspólny stół.
  9. Wizytę duszpasterską (Kolędę) wznowimy od 9 stycznia 2023 roku. Szczegółowy plan wizyty do końca stycznia 2023 roku znajduje się na stronie internetowej parafii oraz na kartach, znajdujących się na stoliku z prasą wraz z informacją o formie zaproszenia.
  10. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Benedykt XVI – Papież, Śp. Michał Łuczak, Śp. Sylwester Tryc. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….