OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 04.12.2022.

II NIEDZIELA ADWENTU

04.12.2022.

  1. W minioną niedzielę przeżywaliśmy Adwentowy Dzień Skupienia. Ks. Marcin Dragan prosił o przekazanie bardzo serdecznych podziękowań za złożone ofiary na potrzeby parafii i wiernych, wśród których pracuje w dalekiej Syberii. Ks. Misjonarz zapewnił wraz ze swoimi wiernymi o modlitewnej wdzięczności.
  2. Dzisiejsza niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja. Serdecznie zapraszamy.
  3. Zapraszamy i przypominamy, że w każdą niedzielę Adwentu o godz. 7.00  modlimy się śpiewając Godzinki ku czci N.M.P.
  4. Msza św. Roratniajest odprawiana w naszej parafii codziennie o godz. 7.00. Dzieci zapraszamy na Roraty  szczególnie  w środę i sobotę o godz. 7.00. Dzieci przychodząc na roraty przynoszą ze sobą lampiony. Przez okres Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 8.00.
  5. W czwartek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. W tym dniu o godz. 12.00 jest Godzina Łaski. Zapraszamy na wspólną modlitwę w naszej świątyni (osoby nie mogące przyjść, mogą łączyć się z nami duchowo).
  6. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Biblijnej Akademii Najmłodszych. Dla dzieci możliwość odebrania Ziarenka.
  7. Można nabywać opłatki na stół wigilijny oraz świece – w ramach Wigilijnego Dzieło Pomocy. Zarówno opłatki jak i świece można nabyć  w zakrystii. Zebrane ofiary przeznaczone są na wsparcia dla potrzebujących. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy pragną pomóc doświadczonym przez los, przeżyć święta radośnie i wspierają tę inicjatywę swoją hojnością.
  8.  Wychodząc naprzeciw licznym zapytaniom chcielibyśmy przekazać informacje dotyczącą wizyty duszpasterskiej tzw.Kolędy. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od 5 grudnia 2022 roku. Odwiedzimy te rodziny, które będą sobie tego życzyły i które nas zaproszą. Sposób zapisu – zgłoszenia podany jest na stronie internetowej parafii. (internetowo lub przez osobisty zapis w kancelarii lub zakrystii). W ty samym czasie, podczas wieczornej Mszy świętej w modlitwie będziemy polecać Bogu wszystkich mieszkańców ulic, które będziemy odwiedzać,  by choć w taki sposób otoczyć troską duszpasterską tych których powierza nam Bóg.
  9. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Stanisława Sotomska, Śp. Krystyna Badurzyńska, Śp. Jadwiga Witkowska, Śp. Andrzej Łada.