OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30.10.2022.

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

30.10.2022.

 1. W dniu dzisiejszym dokonamy obrzędu poświęcenia odrestaurowanych feretronów. Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom tak indywidualnym jak i poszczególnym Rodzinom, pragnę złożyć serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na ten cel. Niech Dobry Bóg wszystkim obficie błogosławi.
 2. Kończy się październik, miesiąc w którym w szczególny sposób rozważaliśmy tajemnice różańca. Już teraz dziękujemy wszystkim, którzy przesuwając paciorki różańca modlili się w tylu różnych potrzebach i za tylu ludzi. Dziękujemy wszystkim dorosłym na czele ze Wspólnotą Żywego Różańca oraz młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu Bierzmowania dzieciom za uczestnictwo. Niech M.B. Różańcowa wspiera nas swoim wstawiennictwem i wyprasza potrzebne łaski.
 3. W dniu dzisiejszym po Mszy o godz. 9.30 zapraszamy na Bal  Wszystkich Świętych do domu parafialnego Arka. Zapraszamy wszystkie dzieci, gdyż Święto Wszystkich Świętych jest wielkim świętem wszystkich Chrześcijan, jest świętem radosnym.   Przewidywany czas to 2-2,5 godziny.
 4. Wspólnota Różańcowa z racji Pierwszego Czwartek Miesiąca zaprasza 3 listopada na Mszę św. o godz. 18.00 ofiarowaną za Rodzinę Różańcową Ich Rodziny i o nowe powołania kapłańskie. Po Mszy św. rozważania przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Adoracja zakończona zostanie Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
 5. W tym tygodniu przypada także Pierwszy Piątek Miesiąca. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą św.  W Pierwszą Sobotę Miesiąca litania do M. Bożej. Wspólnota modlitewna zaprasza na rozważania różańcowe po Mszy św. porannej.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca kapłani nawiedzą chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o przekazanie tej informacji rodzinom i osobom zainteresowanym.
 7. Następna niedziela to niedziela miesięcznej adoracji. Po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja. Serdecznie zapraszamy.
 8. Zapraszamy młodzież licealną na spotkania Oazy Nowego Życia. Spotkania młodzieżowe rozpoczną się 6 listopada około godziny 10.30 w domu parafialnym ARKA.
 9. Przyjmujemy na wypominki. Modlitwa wypominkowa jest wyrazem naszej wdzięczności wobec naszych bliskich zmarłych. Wypominki roczne i jednorazowe można zgłaszać do księży w zakrystii i kancelarii parafialnej. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych.
 10. We wtorek 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Po sumie o godzinie 11.30 wyruszymy procesyjnie na Cmentarz parafialny, gdzie będziemy się modlić za zmarłych. Mszy św. już na samym cmentarzu nie będzie.  W dniu 1 listopada nie ma Mszy św. o godz. 16.00.
 11. W dniu 2 listopada (środa),  przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Po Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się procesja na Cmentarz Wojskowy.
 12. W dniu 2 listopada po Mszy św. o godz. 18.00, rozpoczniemy nabożeństwo, podczas którego będziemy się modlić modlitwą wypominkową za naszych bliskich zmarłych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 13. W tych dniach sprzątamy groby, dlatego pamiętajmy aby śmieci wrzucać do wyznaczonych miejsc. Prosimy także pamiętać o godnej postawie na Cmentarzu, pamiętając, że wygląd naszego Cmentarza i nasze zachowanie w tym szczególnym miejscu, świadczą o nas i naszym szacunku do zmarłych.
 14. Wyrazy serdecznej wdzięczności kierujemy do wszystkich, wspierających naszą Wspólnotę modlitwą  i ofiarą. Naszych Dobrodziejów zapewniamy o modlitewnej pamięci.
 15. W ostatnim czasie odeszła od nas do wieczności: Śp. Zofia Szczęsna. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie….