OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 23.10.2022.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

23.10.2022.

 1. Przypominamy że nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, w naszej parafii odprawiane jest przez cały październik o godz. 17.15 oraz dodatkowo w poniedziałek i piątek o godz. 19.30.
 2. Trwa edycja Biblijnej Akademii Najmłodszych. Testy z zadaniami są do odebrania przy wyjściu z zakrystii po Mszy świętej. Rozwiązane testy oddajemy katechetom w szkołach w ciągu najbliższego tygodnia.
 3. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych poznawaniem Pisma Świętego na Spotkania Biblijne. Spotkania mają charakter wykładu. W tym roku zapraszamy do pochylenia się nad treścią Ewangelii wg św. Jana. Najbliższe spotkanie odbędzie się w środę 26 października o godz. 18.45 w domu parafialnym ARKA.
 4. W najbliższy piątek 28 października o godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. za zmarłych, którym patronuje św. Szymon i Juda Tadeusz. Imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, którzy obchodzą swoje patronalne święto można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 5. Za tydzień 30 października po Mszy o godz. 9.30 zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych do domu parafialnego Arka. Zapraszamy wszystkie dzieci, gdyż Święto Wszystkich Świętych jest wielkim świętem wszystkich Chrześcijan, jest świętem radosnym. Z tej okazji zachęcamy do przebrania się za świętą lub świętego. Mile widziany jest drobny poczęstunek na wspólny stół (ciasto, owoce, napoje). Przewidywany czas to 2-2,5 godziny.
 6. Zapraszamy na spotkanie dzieci klas od 4-8,  w ramach  Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Spotkania odbywają się po niedzielnej Mszy św. dla dzieci tzn. o godz. 10.30 w sali domu parafialnego ARKA.  Również zapraszamy młodzież licealną na spotkania Oazy Nowego Życia. Spotkania młodzieżowe rozpoczną się 6 listopada około godziny 10.30 w domu parafialnym ARKA.
 7. Przyjmujemy na wypominki. Modlitwa wypominkowa jest wyrazem naszej wdzięczności wobec naszych bliskich zmarłych. Wypominki roczne i jednorazowe można zgłaszać do księży w zakrystii i kancelarii parafialnej. Na stoliku z prasą znajdują się kartki wypominkowe. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych.
 8. W następny wtorek 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Po sumie o godzinie 11.30 wyruszymy procesyjnie na Cmentarz parafialny, gdzie będziemy się modlić za zmarłych. Mszy św. już na samym cmentarzu nie będzie. W dniu 1 listopada nie ma Mszy św. o godz. 16.00.
 9. W dniu 2 listopada (środa), przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Po Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się procesja na Cmentarz Wojskowy.
 10. W dniu 2 listopada po Mszy św. o godz. 18.00, rozpoczniemy nabożeństwo, podczas którego będziemy się modlić modlitwą wypominkową za naszych bliskich zmarłych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 11. W tych dniach sprzątamy groby, dlatego pamiętajmy aby śmieci wrzucać do wyznaczonych miejsc. Prosimy także pamiętać o godnej postawie na Cmentarzu, pamiętając, że wygląd naszego Cmentarza i nasze zachowanie w tym szczególnym miejscu, świadczą o nas i naszym szacunku do zmarłych.
 12. Wyrazy serdecznej wdzięczności kierujemy do wszystkich, wspierających naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą. Naszych Dobrodziejów zapewniamy  o modlitewnej pamięci.