OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16.10.2022.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

16.10.2022.

  1. Dziś, w Dzień Papieski – zgodnie z wolą Episkopatu (list odczytany w ubiegłą niedzielę) przed kościołem można złożyć do puszki ofiarę na rzecz stypendystów Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. Wszystkim składamy serdeczne podziękowanie. Z okazji 44 rocznicy wyboru św. Jana Pawła II po każdej Mszy św. błogosławieństwo Jego relikwiami.
  2. Przypominamy że nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, w naszej parafii odprawiane jest przez cały październik o godz. 17.15 oraz dodatkowo w poniedziałek i piątek o godz. 19.30.
  3. Trwa edycja Biblijnej Akademii Najmłodszych. Testy z zadaniami są do odebrania przy wyjściu z zakrystii po Mszy świętej. Rozwiązane testy oddajemy katechetom w szkołach w ciągu najbliższego tygodnia.
  4. W niedzielę 16 października na Mszy św. o godz. 11.30 modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych, którym patronuje św. Jadwiga. Imiona i nazwiska naszych bliskich można zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  5. Po wakacyjnej przerwie zapraszamy wszystkich zainteresowanych poznawaniem Pisma Świętego na Spotkania Biblijne. Spotkania mają charakter wykładu. W tym roku zapraszamy do pochylenia się nad treścią Ewangelii wg św. Jana. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 19 października o godz. 18.45.
  6. Przyjmujemy na wypominki. Modlitwa wypominkowa jest wyrazem naszej wdzięczności wobec tych naszych bliskich zmarłych, którym jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć. Wypominki roczne i jednorazowe można zgłaszać do księży w zakrystii i kancelarii parafialnej. Na stoliku z prasą znajdują się kartki wypominkowe. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych.
  7. Od jutra tj. od 17 października będzie dostępna nowa księga intencji mszalnych na 2023 rok.
  8. Wyrazy serdecznej wdzięczności kierujemy do wszystkich, wspierających naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą. Naszych Dobrodziejów zapewniamy o modlitewnej pamięci.
  9. W ostatnim czasie odszedł od nas do wieczności: Śp. Józef Piasecki. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie….