OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 09.10.2022.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

09.10.2022.

  1. W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 9.30 dotychczasowi kandydaci na ministrantów, będą mieli tzw. obłóczyny, stając się pełnoprawnymi uczestnikami Liturgicznej Służby Ołtarza. Otaczamy Ich naszą modlitwą, aby podjęta przez Nich decyzja przynależności do grona ministrantów, owocował jak najlepszą postawą, dobrą nauką i stawania się przykładem dla innych.
  2. Przypominamy że nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, w naszej parafii odprawiane jest przez cały październik o godz. 17.15 oraz dodatkowo w poniedziałek i piątek o godz. 19.30.
  3. Przypominamy, że w naszej parafii powstała Wspólnota Ruchu Światło-Życie.  Jest to Wspólnota obejmująca uczniów klas od 4-8. Spotkania odbywają się po niedzielnej Mszy św. dla dzieci tzn. o godz. 10.30 w sali domu parafialnego ARKA. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy.
  4. Trwa edycja Biblijnej Akademii Najmłodszych. Testy z zadaniami są do odebrania przy wyjściu z zakrystii po Mszy świętej. Rozwiązane testy oddajemy katechetom w szkołach w ciągu najbliższego tygodnia.
  5. W następną niedzielę tj.16 października na Mszy św. o godz. 11.30 modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych, którym patronuje św. Jadwiga. Imiona i nazwiska naszych bliskich można zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  6. W następną niedzielę, zgodnie z zapowiedzią – z okazji 44 rocznicy wyboru św. Jana Pawła II – po każdej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo Jego relikwiami. Jednocześnie 16 października obchodzić będziemy XXII Dzień Papieski. W  dniu tym w całej naszej Ojczyźnie przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na rzecz stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  7. Od następnego poniedziałku tj. od 17 października będzie dostępna nowa księga intencji mszalnych na 2023 rok.
  8. Wyrazy serdecznej wdzięczności kierujemy do wszystkich, wspierających naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą. Naszych Dobrodziejów zapewniamy o modlitewnej pamięci.
  9. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Ryszard Piotrowski, Śp. Maria Kuklewska. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….