OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 25.09.2022.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

25.09.2022.

  1. W dniu dzisiejszym tj. 25 września, o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza św. w czasie której, będziemy się modlić się za poległych, zaginionych i pomordowanych w czasie II wojny światowej. Po Mszy św. nastąpi przemarsz z Rynku na Cmentarz Wojenny w Starych Babicach, gdzie odbędzie część patriotyczna uroczystości upamiętniająca wydarzenia września w 1939 roku. Od godziny 12.00 na terenie przed nowym budynkiem Gminy rozpocznie się piknik wojskowy. Wójt Gminy i Władze Gminne serdecznie zapraszają mieszkańców na te wydarzenia.
  2. W poniedziałek tj. 26 września podczas Mszy św. o godz. 18.00 młodzież naszej parafii otrzyma przez posługę pasterską J.E. Bp. Rafała Markowskiego Sakrament Bierzmowania. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.
  3. W czwartek będziemy w liturgii obchodzić święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. To patronalny dzień naszych biskupów Bp. Michała Janochy i Bp Rafała Markowskiego. Polećmy Ich posługę pasterską naszym modlitwą.
  4. W tym tygodniu przypada I sobota października. Wspólnota modlitewna zaprasza po porannej Mszy św. na rozważania o M.B. Fatimskiej. Natomiast nabożeństwo różańcowe przez cały październik będzie odprawiane o godz. 17.15. Serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.
  5. Z racji pierwszej soboty miesiąca kapłani nawiedzą chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o przekazanie tej informacji rodzinom i osobom zainteresowanym.
  6. Następna niedziela to niedziela miesięcznej adoracji. Z racji wieczornego nabożeństwa różańcowego nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11.30. Natomiast na nabożeństwie październikowym o godz. 17.15 będziemy przed Najświętszym Sakramentem trwać – razem z Maryją na modlitwie.
  7. Wyrazy serdecznej wdzięczności kierujemy do wszystkich, wspierających naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą. Naszych Dobrodziejów zapewniamy o modlitewnej pamięci.
  8. Wszystkich tych, którym nieobojętny jest los innych ludzi prosimy o zgłoszenie się na najbliższą Akcję Krwiodawstwa, która odbędzie się 2 października 2022 roku (niedziela) w Bliznem Jasińskiego (na terenie parafialnym, przy budynku kościoła – ul. Łaszczyńskiego 1) w godz. 9.00 – 12.30. Prosimy pamiętać o dokumencie tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL oraz adresem zamieszkania, a także o spożyciu lekkostrawnego posiłku. Akcję organizuje Międzygminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „FLORIAN”.
  9. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Stefan Wojciechowski, Śp. Marianna Marcinkowska, Śp. Tadeusz Bartniak, Śp. Danuta Skibińska, Śp. Sławomir Jałosiński. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….