OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28.08.2022.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

28.08.2022.

  1. Kończy się czas wakacji. W dniu  1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. Msza św. rozpoczynająca nowy rok pracy w szkole zostanie odprawiona w czwartek 1 września o godz. 8.00. Natomiast w następną niedzielę 4 września czasie Mszy św. o godz. 9:30 będziemy dziękować za szczęśliwy czas wakacji i modlić się o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym. Serdecznie zapraszamy Dyrekcję Szkół Podstawowych z naszej miejscowości Grona Pedagogiczne, Rodziców i Uczniów tych szkół. W czasie tej Eucharystii poświęcimy tornistry i przybory szkolne uczniów klas pierwszych.
  2. W dniu 1 września – pierwszy czwartek miesiąca – przypada 83 rocznica wybuchu II wojny światowej. W tym dniu w sposób szczególny polecamy poległych w obronie Ojczyzny. Msza św. w tej intencji zostanie odprawiona o godz. 18.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone apelem jasnogórskim o godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy.
  3. Od dnia 4 września wraca porządek Mszy św. niedzielnych tzn. przywracamy Mszę św. o godz. 16.00 oraz godzin otwarcia kancelarii parafialnej w tygodniu.
  4. Wspólnota Różańcowa z racji Pierwszego Czwartek Miesiąca zaprasza na Mszę św. o godz. 18.00 ofiarowaną za Rodzinę Różańcową. Po Mszy św. Wspólnota zaprasza na modlitewne rozważania w intencji Kół Różańcowych Ich rodzin, naszej Ojczyzny i parafii przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
  5. W tym tygodniu przypada także Pierwszy Piątek Miesiąca. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą św. W Pierwszą Sobotę Miesiąca litania do M. Bożej. Wspólnota modlitewna zaprasza na rozważania różańcowe po Mszy św. porannej.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca kapłani nawiedzą chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o przekazanie tej informacji rodzinom i osobom zainteresowanym.
  7. Następna niedziela to niedziela miesięcznej adoracji. Po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja. Serdecznie zapraszamy.
  8. Wyrazy serdecznej wdzięczności kierujemy do wszystkich, wspierających naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą. Naszych Dobrodziejów zapewniamy o modlitewnej pamięci.
  9. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Andrzej Nowak, Śp. Genowefa Gulińska. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.