OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 31.07.2022.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

31.07.2022.

 1. W poniedziałek, 1 sierpnia obchodzić będziemy 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o bohaterach tamtych dni i Ich poświęceniu dla dobra Ojczyzny.
 2. Wspólnota Różańcowa serdecznie zaprasza w pierwszą środę miesiąca tj. 3 sierpnia o godz. 19.00 do Domu parafialnego ARKA na projekcję filmu pt. „Sprawa Chrystusa”.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota sierpnia.
 4. We czwartek Wspólnota Kół Żywego Różańca zaprasza na wieczorną Eucharystię, sprawowaną w intencji Członków Kół Żywego Różańca, Ich rodzin i modlitwę o nowe powołania kapłańskie. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz adoracja zakończona o godz. 21.00 apelem jasnogórskim.
 5. W piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty pół godziny przed Mszą św. Po porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania.
 6. W sobotę, po Mszy św. o godz. 8.00 litania do Matki Bożej. Wspólnota modlitewna zaprasza na rozważania różańcowe.
 7. Tradycyjnie w dniu 5 sierpnia  przez naszą parafię przejdzie Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna. Przed kościołem pielgrzymi będą w godzinach 10.30-11.00. Podejmijmy Ich jak do tej pory bardzo serdecznie i gościnnie, nie tylko modlitwą ale zwłaszcza przynosząc ze sobą żywność i napoje. Stoły będą ustawione przed kościołem. Zapraszamy także do pomocy Panie oraz młodzież do Domu Parafialnego „Arka” już od godz. 8.00 rano w celu przygotowania posiłków dla pielgrzymów. Tego samego dnia przez Szeligi, Macierzysz i Strzykuły przechodzić będzie pielgrzymka niepełnosprawnych. Za troskę o wszystkich pielgrzymów już dziś serdecznie dziękujemy.
 8. Osoby, które chciałyby dostarczyć wodę mogą to już uczynić w przeddzień pielgrzymki w Domu parafialnym Arka.
 9. Następna niedziela będzie pierwszą w nowym miesiącu. Po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy.
 10. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 16.00.
 11. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym czynna jest w poniedziałek i w piątek w godzinach 9.00-10.00 i 16.00-17.30. W sprawach pogrzebowych prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. porannej lub wieczornej.
 12. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku. Naszym Gościom życzymy radości z wakacyjnego wypoczynku w naszej wspólnocie.
 13. Wyrazy serdecznej wdzięczności kierujemy do wszystkich, wspierających naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą. Naszych Dobrodziejów zapewniamy o modlitewnej pamięci.
 14. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Piotr Wróblewski, Śp. Antoni Pietrzak, Śp. Zofia Bażyńska, Śp. Marianna Zawadka. Wieczny odpoczynek racz Zmarłym dać Panie….