OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24.07.2022.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

24.07.2022.

  1. W dniu dzisiejszym tj. 24 lipca (niedziela) przypada wspomnienie św. Kingi, która w naszej parafii jest czczona w sposób szczególny. W tym dniu Msza św. odpustowa sprawowana w intencji Parafian i Gości zostanie odprawiona o godz. 11.30. Po sumie procesja Eucharystyczna z Najświętszym Sakramentem. Do udziału w uroczystościach odpustowych, bardzo gorąco zachęcamy wszystkich parafian i gości.
  2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna obchody XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa. Przez cały tydzień modlić się będziemy w intencji kierowców i wszystkich użytkowników dróg. Ofiary składane w dniu dzisiejszym na tacę są przeznaczone na pomoc dla polskich misjonarzy pracujących w odległych zakątkach globu.
  3. W dniu jutrzejszym obchodzić będziemy patronalne święto św. Krzysztofa. Przez wstawiennictwo św. Krzysztofa prosić będziemy wszystkich użytkowników dróg, – zwłaszcza kierowców, motocyklistów, rowerzystów o ostrożną, rozsądną jazdę i bezpieczeństwo na drogach. O takie samo zachowanie apelujemy także do pieszych.
  4. W dniu 25 lipca po porannej i wieczornej Mszy św. nastąpi obrzęd błogosławieństwa kierowców i ich pojazdów.
  5. Dzisiaj obchodzimy II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych – są Oni wartością i darem zarówno dla swoich rodzin, dla społeczeństwa jak i wspólnot kościelnych – w ich intencji – w dniu dzisiejszym – modlimy się podczas wszystkich Mszy św.
  6. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 16.00.
  7. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym czynna jest w poniedziałek i w piątek w godzinach 9.00-10.00 i 16.00-17.30. W sprawach pogrzebowych prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. porannej lub wieczornej.
  8. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy dobrej pogody i udanego czasu odpoczynku. Naszym Gościom życzymy zadowolenia z wakacyjnego wypoczynku w naszej wspólnocie.
  9. Wyrazy serdecznej wdzięczności kierujemy do wszystkich, wspierających naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą. Naszych Dobrodziejów zapewniamy  o modlitewnej pamięci.
  10. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Danuta Banasiak, Śp. Krystian Świstek, Śp. Henryka Durka. Wieczny odpoczynek racz Zmarłym dać Panie….