OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 05.06.2022.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

05.06.2022.

  1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Przypominamy wszystkim, którzy jeszcze nie skorzystali z Sakramentu Spowiedzi wielkanocnej o kończącym się okresie Spowiedzi i Komunii wielkanocnej i przykazaniu kościelnym: „Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą”.
  2. Dzisiejsza niedziela to niedziela miesięcznej adoracji. Jednak z racji nabożeństwa czerwcowego nie będzie wystawienia po Mszy św. o godz. 11.30, natomiast zapraszamy na godz. 17.30 na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przypominamy, że nabożeństwo czerwcowe jest odprawiane po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 17.30.
  3. W dniu dzisiejszym przypada XV Święto Dziękczynienia; w tym dniu po każdej Mszy św. młodzież zbiera ofiary do puszek na budowę Świątyni Bożej Opatrzności. O godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie odbędą się główne uroczystości z udziałem Episkopatu Polski. Po Mszy św. otwarcie Miasteczka dla dzieci i atrakcje teatralne dla rodzin. Program szczegółowy znajduje się w gablocie przed kościołem.
  4. Serdecznie zapraszamy na poświęcenie Krzyża i placu pod budowę nowego kościoła w Szeligach. Uroczystość ta odbędzie się w dniu 11 czerwca br. (sobota) o godz. 19:30. Poświęcenia dokona Jego Em. Kardynał Kazimierz Nycz – Metropolita Warszawski. Uroczystość rozpocznie się nabożeństwem czerwcowym. Po uroczystości ksiądz Tomasz wraz mieszkańcami zapraszają na poczęstunek.
  5. Zapraszamy na Wieczór dla kobiet pt.: Kobiety w Ewangeliach. Wieczór odbędzie się 12 czerwca (niedziela) w godz. 17.00-20.30 w domu parafialnym. W trakcie spotkania przewidziane są wykłady, świadectwa, dyskusja, modlitwa, poczęstunek.
  6. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało (16 czerwca). Procesja wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 11.30 i przejdzie ulicami: Rynek, Okulickiego, Kresową, Piłsudskiego do Rynku, gdzie przy czwartym ołtarzu znajdującym się przed kościołem, zostanie udzielone błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem dla całej Społeczności naszej Wspólnoty parafialnej.
  7. Serdecznie podziękowania wszystkim, wspierającym naszą Wspólnotę modlitwą  i ofiarą. Jesteśmy naszym Parafianom i Dobrodziejom bardzo wdzięczni i zapewniamy  o modlitewnej pamięci.
  8. W ostatnim czasie odeszli od nas: Śp. Stanisław Szymczyk, Śp. Lidia Misiarz, Śp. Edward Gątarek, Śp. Jolanta Schmidt, Śp. Władysław Górecki. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….