OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29.05.2022.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

29.05.2022.

 1. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30.
 2. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, które przeżywać będziemy w następną niedzielę.
 3. Od środy tj. od 1 czerwca będziemy czcić Serce Jezusa. Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedzielę na godz. 17.30.
 4. W środę, 1 czerwca w Dzień Dziecka – ogarniać będziemy szczególną modlitwą dzieci upraszając dla nich dar szczęśliwego dzieciństwa i łaski Pana Boga.
 5. W najbliższą środę Wspólnota Różańcowa zaprasza po Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym na spotkanie w Domu parafialnym.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek Msza św. w intencji Rodziny Różańcowej. Po nabożeństwie wieczornym adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona apelem o godz. 21.00. W pierwszy piątek możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą św. W pierwszą sobotę po Mszy św. porannej litania do Matki Bożej. Wspólnota modlitewna zaprasza na rozważania po porannej Mszy św. na rozważania.
 7. Z racji pierwszej soboty miesiąca kapłani nawiedzą chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o przekazanie tej informacji rodzinom i bezpośredni zainteresowanym.
 8. W sobotę, 4 czerwca, po Eucharystii o godz. 18-tej, nowennie do Ducha Świętego i nabożeństwie czerwcowym zapraszamy na parafialne czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego. W wigilię Zesłania Ducha Świętego, cały Kościół – tak jak Apostołowie z Maryją w Wieczerniku – gromadzi się na modlitwie, aby oczekiwać spełnienia obietnicy danej przez Jezusa: „Gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami”. Czuwanie poprowadzi ksiądz Marek wraz parafialnymi wspólnotami. Zaproszenie kierujemy do wszystkich parafian, do każdej osoby, która pragnie ożywienia darów i charyzmatów Ducha Świętego w swoim życiu.
 9. W następną niedzielę 5 czerwca będziemy w Polsce obchodzić – XV Święto Dziękczynienia; w tym dniu po każdej Mszy zbierane będą ofiary do puszek na budowę Świątyni Bożej Opatrzności. O godz. 12.00 w świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie odbędą się główne uroczystości z udziałem Episkopatu Polski. Po Mszy św. otwarcie Miasteczka dla dzieci i atrakcje teatralne dla rodzin. Program szczegółowy znajduje się w gablocie przed kościołem.
 10. Serdecznie zapraszamy na poświęcenie placu pod budowę nowego kościoła w Szeligach. Uroczystość ta odbędzie się w dniu 11 czerwca br. (sobota) o godz. 19:30. Poświęcenia dokona Jego Em. Kardynał Kazimierz Nycz – Metropolita Warszawski. Uroczystość rozpocznie się nabożeństwem czerwcowym. Po uroczystości ksiądz Tomasz wraz mieszkańcami zapraszają na poczęstunek.
 11. Serdecznie podziękowania wszystkim, wspierającym naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą. Jesteśmy naszym Parafianom i Dobrodziejom bardzo wdzięczni i zapewniamy o modlitewnej pamięci.
 12. W ostatnim czasie odszedł od nas do wieczności: Śp. Ryszard Wołowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….