OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 08.05.2022.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

08.05.2022.

  1. Dzisiejsza Niedziela  rozpoczyna Dni modlitw o powołania do służby w Kościele – błagajmy dobrego Boga o wystarczającą liczbę nowych, świętych powołań, zwłaszcza z naszej Parafii.
  2. Trwa miesiąc maj. Jest to czas poświęcony szczególnie Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30. Do udziału w tych nabożeństwach serdecznie zapraszamy.
  3. W najbliższą sobotę tj. 14 maja na Mszy św. o godz. 11.00 pierwsza grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej, natomiast w niedzielę 15 maja na Mszy św. o godz. 9.30 do sakramentu Komunii św. przystąpi druga grupa dzieci z naszej parafii. Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich wiernych, którzy nie są związani z dziećmi przystępującymi do Pierwszej Komunii Świętej a tradycyjnie uczestniczą we Mszy Świętej o tych godzinach aby – o ile to możliwe – w niedzielę 15 maja uczestniczyli we Mszy Świętej o innej godzinie niż 9.30. Pragniemy również poinformować, że ławki w nawie głównej będą zarezerwowane dla rodziców dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii św.
  4. W następną niedzielę 15 maja,  na Mszy św. o godz. 11.30 będziemy się modlić za zmarłych, którym patronuje św. Zofia. Imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych możemy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  5. Uroczystość rocznicy Pierwszej Komunin św. będzie miała miejsce w dniu 22 maja na Mszy św. o godz. 9.30. Próba dzieci rocznicowych odbędzie się w sobotę 21 maja o godz. 9.00 w kościele. Po próbie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
  6. Serdecznie podziękowania Dobrodziejom, którzy złożyli ofiarę na renowację feretronów. Zapewniamy dobrodziejów i ofiarodawców wspierających tę inwestycję hojnością serca o modlitewnej wdzięczności.
  7. W ostatnim czasie odeszła od nas do wieczności: Śp. Barbara Bogucka. Wieczny odpoczynek racz Zmarłym dać Panie….