OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24.04.2022.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

24.04.2022.

  1. Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego to święto ustanowione przez św. Jana Pawła II, którego dewizą było: „Czynienie miłosierdzia jest naszym życiowym powołaniem”.
  2. W dniu dzisiejszym  na Mszy św. o godz. 9.30 będziemy modlić się wspominając 82 – rocznicę zbrodni Katyńskiej oraz pomordowanych w Kozielsku, Starobielsku, Charkowie i innych miejscach na wschodzie a także upamiętnimy tragedię pod Smoleńskiem, w której zginęło 96 Polaków, w tym Prezydent Polski Lech Kaczyński. Po Mszy św. nastąpi przemarsz do Alei Dębów upamiętniających te tragiczne wydarzenia. Serdecznie zapraszamy – wraz z Władzami naszej Gminy – wszystkich parafian, mieszkańców gminy i gości do udziału w tej religijno – patriotycznej uroczystości.
  3. Dzisiaj z racji Niedzieli Bożego Miłosierdzia – o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo i koronkę do Bożego Miłosierdzia Zachęcamy, wzorem św. Siostry Faustyny do jej nieustannego odmawiania.
  4. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy: – w poniedziałek św. Marka, Ewangelistę, natomiast  we wtorek św. Wojciecha, głównego patrona Polski.
  5. Zapraszamy na kolejne spotkanie z Pismem Świętym w najbliższą środę 27 kwietnia w sali parafialnej „Arka” o godz. 18.45.
  6. W przyszłą niedzielę, tj. 1 maja br. na Mszy św. o godz. 9.30 nastąpi zakończenie tegorocznej edycji Biblijnej Akademii Najmłodszych i ogłoszenie wyników. Zapraszamy wszystkie dzieci, które wzięły udział w tym konkursie.
  7. Za tydzień rozpoczynamy miesiąc maj. Jest to czas poświęcony szczególnie Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30. Do udziału w tych nabożeństwach serdecznie zapraszamy. W dniu 1 maja szczególnie zapraszamy maturzystów, za których będziemy się modlić przed Najświętszym Sakramentem, wypraszając dla nich dary Ducha Świętego i łaski, tak potrzebne podczas zdawania egzaminu dojrzałości. Następna niedziela to jednocześnie pierwsza niedziela miesiąca, ale z racji nabożeństwa majowego, nie będzie już adoracji po Mszy św. o godz.11.30.
  8. W następny wtorek 3 maja uroczystość M. B. Królowej Polski. Głównej Patronki Polski. Msze św. w tym dniu sprawowane będą o godz. 7.30, 9.30 i 18.00.
  9. Serdecznie podziękowania wszystkim, wspierającym naszą Wspólnotę modlitwą  i ofiarą. Jesteśmy naszym Parafianom i Dobrodziejom bardzo wdzięczni i zapewniamy  o modlitewnej pamięci.
  10. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Michał Kaczmarzyk, Śp. Krystyna Sternicka. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….