OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 17.04.2022.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

17.04.2022.

 1. Radosne Alleluja jest dziś na naszych ustach i w naszych sercach. Niech ta radość wielkanocnego poranka dotrze do każdego ludzkiego serca. Niech będzie ona zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowani ze Zmartwychwstałym w wieczności. Kościół obchodzi tajemnicę Zmartwychwstania przez całą oktawę – traktując ją jako jeden wielki dzień.
 2. Jutro drugi dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek. Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym. Tradycyjnie też w drugi dzień Świąt Wielkanocnych modlimy się w intencji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, a ofiary składane do puszki przeznaczamy na potrzeby tej Uczelni.
 3. W piątek  z racji na oktawę wielkanocną można spożywać potrawy mięsne.
 4. Za tydzień Druga Niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Bożego Miłosierdzia – o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo i koronkę do Bożego Miłosierdzia Zachęcamy, wzorem św. Siostry Faustyny do jej nieustannego odmawiania. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na dzieła Caritas naszej archidiecezji.
 5. Bardzo serdecznie pragnę podziękować, tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia uroczystości Wielkiego Tygodnia i godnego przeżycia Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
  Słowa  wdzięczności kierujemy Do Was Drodzy Parafianie i sympatycy naszej Wspólnoty parafialnej za godne, pełne skupienia i powagi uczestnictwo w tych szczególnych dla katolików dniach świątecznych.
  Dziękujemy
  wspólnotom modlitewnym, bielankom, lektorom i ministrantom za  udział w liturgii oraz adorację w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim, dziękujemy Panu Zbigniewowi naszemu Organiście, Chórowi parafialnemu, scholii dorosłych, Kościelnej Asyście Liturgicznej starszej i młodszej, naszej Straży Pożarnej za czuwanie przy Grobie Pańskim i za zabezpieczenie – wraz z Policją procesji. Dziękujemy Panu Adamowi za Jego pracę – przygotowanie Świątyni do uroczystości oraz wszystkim za tak liczny udział w Świętym Triduum Paschalnym. Dziękujemy także wszystkim, którzy z okazji Świąt składali ofiary na Kościół, przy poświęceniu pokarmów, za ofiary na tacę, kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Wyrazy wdzięczności kieruję do współbraci  kapłanów Ks. Mariusza, Ks. Tomasza i Ks. Marka i Ks. Piotra za Ich posługę w sakramencie spowiedzi oraz za wysiłek duszpasterski, szczególnie podczas Triduum Paschalnego – przewodniczenie uroczystościom i wygłaszane Słowo Boże. Ks. Piotrowi za poprowadzenie i przygotowanie oprawy liturgicznej oraz za przygotowanie wraz z grupą mężczyzn, pięknego Grobu Pańskiego. Wszystkim wypowiadamy z głębi serca serdeczne Bóg zapłać.
 6. Serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu składamy mieszkańcom: Starych Babic i Babic Nowych, Strzykuł, Macierzysza Starego i Macierzysza Nowego, mieszkańcom Szelig, Chrzanowa, Piotrkówka Małego, Piotrkówka Dużego, Zielonek Parcela, Zielonek i Zielonek Wieś, mieszkańcom Wieruchowa, Latchorzewa, Lubiczowa, Klaudyna, Kwirynowa, Janowa oraz dobrodziejom indywidualnym i sympatykom naszego kościoła z poza naszej parafii., którzy złożyli ofiary lub wpłacili na konto parafialne.
 7. W następną niedzielę tj. 24 kwietnia na Mszy św. o godz. 9.30 będziemy modlić się wspominając 82 – rocznicę zbrodni Katyńskiej oraz pomordowanych w Kozielsku, Starobielsku, Charkowie i innych miejscach na wschodzie a także upamiętnimy rocznicę tragedii pod Smoleńskiem, w której zginęło 96 Polaków, w tym Prezydent Polski Lech Kaczyński. Po Mszy św. nastąpi przejście do Alei Dębów upamiętniających te tragiczne wydarzenia. Serdecznie zapraszamy – wraz z Władzami naszej Gminy – wszystkich parafian, mieszkańców gminy i gości do udziału w tej religijno-patriotycznej uroczystości.