NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA W PARAFII BABICE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA W PARAFII BABICE

Msza św. Rezurekcyjna została odprawiona w niedzielę o godz. 6.00 rano i była darem wdzięczności dla naszych parafian, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

Mszy Rezurekcyjnej przewodniczył J.E. Bp. Rafał Markowski. Biskup Pomocniczy Archidiecezji Warszawskiej przybył do naszej Wspólnoty nieoczekiwanie, czym zrobił parafianom niesłychaną niespodziankę.

EWANGELIA WG SWIĘTEGO JANA

J 20,1-9

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra i do drugiego ucznia, którego Jezus miłował, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono». Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli oni obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka. Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą na jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

FOTOGALERIA Z NIEDZIELI ZMARTWYCHWSTANIA