OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10.04.2022.

NIEDZIELA PALMOWA

10.04.2022.

 1. Dzisiaj ostatnie w tym roku Gorzkie Żale celebrować będziemy o godz. 17.00
 2. Dzisiejsza niedziela jest początkiem obchodu najważniejszych wydarzeń naszej wiary. We czwartek  wieczorem rozpocznie się TRIDUUM PASCHALNE, uobecniające mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa.

PORZĄDEK I PRZEBIEG TRIDUUM PASCHALNEGO

 • W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00, następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy przechowania, czyli Ciemnicy i adoracja do 21.00.
 • W Wielki Piątek – 7.30 JUTRZNIA. Liturgia Męki Pańskiej i adoracja Krzyża rozpocznie się o godz. 17.00. Tego dnia nie ma Mszy św. Obowiązuje natomiast post ścisły, tzn. zarówno jakościowy – zakaz spożywania pokarmów mięsnych, jak i ilościowy – jeden posiłek do syta.
 • W Wielką Sobotę – 7.30. JUTRZNIA. Liturgia Wigilii Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się o godz. 19.00 przed kościołem od poświęcenia ognia. W tym dniu odnawiamy nasze przyrzeczenia chrzcielne, dlatego też   przynosimy ze sobą świece z osłonkami.  Msza św. będzie odprawiona w intencji tych wszystkich, którzy z racji poświecenia pokarmów składają przy tej okazji ofiary.
 • Święcenie pokarmów będzie miało miejsce tylko w kościele parafialnym  od godz. 8.00 do 16.00.
 • Przypominamy też, że w pierwszy i drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego nie będziemy spowiadać, dlatego prosimy skorzystać ze spowiedzi do środy włącznie. Spowiedź na Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. W Wielki Piątek od godz. 8.00 do 13.00 jeden z kapłanów będzie pełnił dyżur w konfesjonale.
 • Msza św. Rezurekcyjna zostanie odprawiona w niedzielę o godz. 6.00 rano i będzie darem wdzięczności dla naszych parafian, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 • Trasa procesji będzie przebiegała ulicami: Rynek, ul. Pocztowa, Kresowa, Piłsudskiego do kościoła. Prosimy także o nieblokowanie trasy procesji samochodami.
 • Odprawa liturgiczna przed Triduum Paschalnym dla ministrantów i lektorów odbędzie się w środę o godz. 19.00 w kościele. Obecność obowiązkowa.
 1. Apelujemy do wszystkich o wytrwałą modlitwę do Boga o ustanie wojny odmawiając w rodzinach różaniec. W kościele czynimy to codziennie po Mszy św. wieczornej od poniedziałku do soboty, przez okres Wielkiego Postu.
 2. Bardzo serdecznie dziękuję dzieciom i dorosłym za przygotowanie, poprowadzenie i oprawę muzyczną Drogi Krzyżowej w ostatni piątek, a wszystkim parafianom za tak liczny udział w nabożeństwach wielkopostnych.
 3. Serdeczne podziękowanie za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 4. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Irena Nowosielska, Śp. Ewa Topolowska, Śp. Czesław Osiński i Śp. Robert Ługowski. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….