OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 03.04.2022.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

03.04.2022.

 1. Poprzez dzisiejszą niedzielę wchodzimy w ostatni okres Wielkiego Postu – w czas Męki Pańskiej. To czas szczególnego dawania świadectwa wierze: przez umartwienie, wyrzeczenie, zwielokrotnioną modlitwę. To czas odkrywania rzeczywistości krzyża, który choć od dziś zasłonięty pragnie wizerunek Ukrzyżowanego wyryć w naszych sercach.
 2. W dniu dzisiejszym tj. 3 kwietnia rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Nauki będą wygłoszone na wszystkich Mszach św. niedzielnych. Natomiast w poniedziałek, wtorek i w środę Msze św. z nauką o godz. 8.00; 9.30 i 18.00. Nauki wygłosi  Ks. prałat dr Grzegorz Bereszyński. Spowiedź codziennie podczas Mszy św.
 3. W tym samym czasie odbędą się od poniedziałku do środy włącznie rekolekcje dla dzieci. Spotkania rekolekcyjne o godz. 16.30.
 4. Dzisiejsza niedziela to niedziela miesięcznej adoracji. Po Mszy św. o godz. 11.30 nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu, natomiast zapraszamy na adorację i nabożeństwo Gorzkie Żale na godz. 17.00.
 5. Wspólnota Kół Żywego Różańca zaprasza w pierwszą środę miesiąca tj. 6 kwietnia po Mszy św. wieczornej i różańcu do domu parafialnego „Arka” na projekcję ciekawego filmu pt. „Czyściec”. Natomiast z racji pierwszego czwartku Wspólnota Różańcowa zaprasza na Mszę świętą sprawowaną w intencji Jej członków i Rodzin oraz kapłanów. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00.
 6. W najbliższy piątek odbędą się ostatnie w tym okresie Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 oraz o godz. 19.30.  Rozważania i oprawę muzyczną nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 19.30 przygotowują i poprowadzą przedstawiciele wspólnot z naszej parafii. Nabożeństwa jeszcze w tym roku odbędą się w kościele. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach pokutnych.
 7. Przyszła niedziela, zwana Palmową rozpocznie najważniejszy tydzień roku, zwany Wielkim, podczas każdej Mszy św. pobłogosławione zostaną gałązki palmowe. Mszę św. o godz. 11.30 poprzedzać będzie uroczysta procesja, która rozpocznie się przed kościołem przy Krzyżu misyjnym. Możliwość nabycia przed Mszą św. palemek przygotowanych i rozprowadzanych przez naszą służbę liturgiczną. Złożone ofiary przeznaczone są na fundusz ministrancki.
 8. Apelujemy do wszystkich o wytrwałą modlitwę do Boga o ustanie wojny odmawiając w rodzinach różaniec. W kościele czynimy to codziennie po Mszy św. wieczornej od poniedziałku do soboty, przez okres Wielkiego Postu.
 9. Zapraszamy dzieci do udziału w Biblijnej Akademii Najmłodszych. Testy z pytaniami do dzisiejszej Ewangelii są do odebrania przy wyjściu z zakrystii.
 10. Rodziców dzieci, które przygotowują się do sakramentu Pierwszej Komunii św. zapraszamy na naukę rekolekcyjną w ramach comiesięcznych spotkań, w poniedziałek  4 kwietnia na godz. 18.00.
 11. Zespół działający w ramach Pomagamy Ukrainie – Gmina Stare Babice i Okolice nadal działa i pomaga. Nasz magazyn Pomocy uchodźcom z Ukrainy mieszczący się w OSP Stare Babice przy ul. Wieruchowskiej 5 otwarty jest dla darczyńców i potrzebujących w poniedziałek i środę od 17 do 20 oraz sobotę od 10 do 13. Wciąż potrzebujemy najbardziej żywności z długim okresem ważności: ryż, cukier, kasza, olej, dżemy, konserwy, mleko w kartonach, makaron, pieczywo chrupkie, słodycze. Pragnę w imieniu całego naszego zespołu podziękować Drodzy Parafianie za Wasze serce i troskę, za umiejętność dzielenia się z innymi. W tym tygodniu nasza Gmina przekazała na rzecz uchodźców 203 kołdry. Bóg zapłać za okazaną pomoc. Telefon kontaktowy koordynatora Pani Agnieszki Markiewicz 604 552 551.
 12. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Bożena Staniak, Śp. Anna Furmańczyk, Śp. Leonard Teresiak. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….