OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27.03.2022.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

27.03.2022.

 1. Apelujemy do wszystkich o wytrwałą modlitwę do Boga o ustanie wojny odmawiając w rodzinach różaniec. W kościele czynimy to codziennie po Mszy św. wieczornej od poniedziałku do soboty, przez cały okres Wielkiego Postu. W niedzielę natomiast zapraszamy do udziału w nabożeństwie Gorzkie Żale o godzinie 17.00.
 2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele jest odprawiane w każdy piątek o godz. 17.00 i 19.30.
 3. Rozpoczynamy także kurs Alfa dla młodzieży. Serdecznie zapraszamy młodych powyżej 15 roku życia na pierwsze spotkanie – 29 marca – w następny wtorek – na godz. 19.00 do domu parafialnego. Spotkanie będzie trwało ok. 1,5 godz. W trakcie spotkania zapewniamy posiłek oraz dobrą, przyjacielską atmosferę.
 4. Wszystkich zainteresowanych poznawaniem Pisma Świętego zapraszamy na Spotkania Biblijne. Spotkania mają charakter otwarty. Spotkania odbywają się w środę, po Mszy św. i modlitwie różańcowej około godz. 19.15. Serdecznie zapraszamy!
 5. Zapraszamy dzieci do udziału w Biblijnej Akademii Najmłodszych. Testy z pytaniami do dzisiejszej Ewangelii są do odebrania przy wyjściu z zakrystii.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą św. Po porannej Mszy św. Akt zawierzenia Sercu Jezusowemu. Po Mszy św. porannej litania do Matki Bożej. Wspólnota modlitewna zaprasza na rozważania różańcowe i medytację. Warunki nabożeństwa pierwszych sobót: Spowiedź św. (w pierwszą sobotę miesiąca lub wcześniej), Komunia św.; Różaniec (jedna część), piętnastominutowe rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi w pierwszą sobotę miesiąca.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca kapłani nawiedzą chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o powiadomienie rodzin i bezpośrednio zainteresowanych.
 8. Następna niedziela to niedziela miesięcznej adoracji. Po Mszy św. o godz. 11.30 nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu, natomiast zapraszamy na adorację i nabożeństwo Gorzkie Żale na godz. 17.00.
 9. W następną niedzielę tj. 3 kwietnia rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Nauki będą wygłoszone na wszystkich Mszach św. niedzielnych. Natomiast w poniedziałek, wtorek i w środę Msze św. z nauką o godz. 8.00; 9.30 i o godz. 18.00. Nauki wygłosi Ks. prałat dr Grzegorz Bereszyński. Spowiedź codziennie podczas Mszy św.
 10. W tym samym czasie odbędą się od poniedziałku do środy włącznie rekolekcje dla dzieci. Spotkania rekolekcyjne o godz. 16.30.
 11. Zespół działający w ramach Pomagamy Ukrainie – Gmina Stare Babice i Okolice nadal działa i pomaga. Drodzy Parafianie i Ofiarodawcy serdecznie dziękujemy, w imieniu obdarowanych jak i wolontariuszy i naszych niezawodnych Strażaków za okazane serce i wsparcie. Dziękujemy Caritas Arch. Warszawskiej i Ks. Sławomirowi Opalińskiemu za pomoc i transport darów dla potrzebujących uchodźców. Nasz magazyn Pomocy uchodźcom z Ukrainy mieszczący się w OSP Stare Babice przy ul. Wieruchowskiej 5 otwarty jest dla darczyńców i potrzebujących w poniedziałek i środę od 17 do 20 oraz sobotę od 10 do 13. Wciąż potrzebujemy żywności: ryż, cukier, kasza, olej, dżemy, konserwy, mleko w kartonach, makaron, pieczywo chrupkie, słodycze. Pragnę w imieniu całego naszego zespołu podziękować za Wasze serce i troskę, za umiejętność dzielenia się tym co posiadacie. Bóg zapłać za okazaną pomoc. Telefon kontaktowy koordynatora Pani Agnieszki Markiewicz 604 552 551.
 12. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Janina Micualińska, Śp. Wojciech Ziułkowski, Śp. Zofia Łada, Śp.  Wanda Kłoniecka-Pawluk. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….