OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 13.03.2022.

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

13.03.2022.

 1. Tragiczna sytuacja na Ukrainie wzywa do otwartości serc i niesienia konkretnej pomocy setkom tysięcy uchodźców. Apelujemy do wszystkich o wytrwałą modlitwę do Boga o ustanie wojny odmawiając w rodzinach różaniec. W kościele czynimy to codziennie po Mszy św. wieczornej od poniedziałku do soboty, przez cały okres Wielkiego Postu. W niedzielę natomiast zapraszamy do udziału w nabożeństwie Gorzkie Żale o godzinie 17.00.
 2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele jest odprawiane w każdy piątek o godz. 17.00 i 19.30. Do udziału serdecznie zachęcamy.
 3. Z okazji Święta Papieskiego i IX rocznicy wyboru papieża Franciszka w poniedziałek, o godz. 18.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie odprawiona zostanie uroczysta Msza św. – do uczestnictwa w niej wszyscy są serdecznie zaproszeni.
 4. W ramach Pomagamy Ukrainie – Gmina Stare Babice i Okolice działa nasz wspólny Zespół, który pomaga wielu uchodźcom. To piękne i wzruszające, ale wszystko to dzięki ludziom o cudownym sercu. Dlatego drogą ogłoszeń chcielibyśmy podziękować wszystkim Dobrodziejom i Darczyńcom. Czynię to w imieniu własnym, w imieniu obdarowanych, Wolontariuszy, jak i całego Zespołu Koordynującego. Dziękujemy że reagujecie od razu na zgłaszane przez nas potrzemy, tak spontanicznie z czystego serca. Pomaganie jest cudowne. Do tej pory pomoc otrzymała duża liczba osób. Jednakże potrzebujących jest tak dużo, że tworzą się kolejki pod OSP Stare Babice. Serca nasze radują się i jednocześnie łamią widząc ilość osób, które są w potrzebie. Uchodźcy nas bardzo potrzebują i potrzebują naszego wsparcia. Wolontariusze także dokładają wszelkich sił, by nie pozostawić nikogo bez pomocy. Nadal potrzebujemy artykułów chemicznych i spożywczych z dłuższym terminem ważności. Dary można przekazywać do OSP STARE BABICE w poniedziałek, środę 17-20 oraz sobotę 10-13. Telefon kontaktowy koordynatora 604 552 551.
 5. Zapraszamy na Wieczór dla kobiet pt. Kobiety w Ewangeliach. Wieczór odbędzie się 20 marca (niedziela) w godz. 17.00-20.30 w domu parafialnym. W trakcie spotkania przewidziane są wykłady, świadectwa, dyskusja, modlitwa. Wstęp wolny, ale warunkiem uczestnictwa są zapisy pod nr tel. podanym na ulotce znajdującej się na stoliku z prasą lub na naszej stronie internetowej.
 6. Rozpoczynamy kolejną edycję Kursu Alfa w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w spotkaniach kursu. Alfa to szansa odświeżenia podstaw wiary oraz pogłębienia relacji z Bogiem. Porusza takie tematy jak: Kim jest Jezus?, Dlaczego Jezus umarł?, Kim jest Duch św.? Jak się modlić?, Jak czytać Pismo św.? Jak przeciwstawić się złu? Pierwsze spotkanie 21 marca o godz. 19.00, w domu parafialnym. Na stoliku z prasą znajdują się ulotki na temat kursu.
 7. Od 15 marca br. (wtorek) rozpocznie się w naszej parafii Kurs Przedmałżeński. Osoby zainteresowane uczestnictwem w kursie proszone są o przybycie do naszego kościoła parafialnego na godz. 19.00. Kurs poprowadzi Ks. Tomasz.
 8. Wszystkich zainteresowanych poznawaniem Pisma Świętego zapraszamy na Spotkania Biblijne. Spotkania mają charakter otwarty. Najbliższe spotkanie odbędzie się w środę 16 marca, po Mszy św. i modlitwie różańcowej około godz. 19.15. Serdecznie zapraszamy!
 9. Zapraszamy dzieci do udziału w Biblijnej Akademii Najmłodszych. Testy z pytaniami do dzisiejszej Ewangelii są do odebrania przy wyjściu z zakrystii.
 10. Przypominamy o używania maseczek i o zachowywaniu odpowiedniego dystansie miedzy sobą.Pamiętajmy o modlitwie za chorych, a także o tych, którzy wspierają Ich w doświadczeniu choroby.
 11. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Teofila Zawadzka, Śp. Marek Dyński. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.