OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 20.10.2024.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

20.10.2024.

1. Zapraszamy na Wieczór dla kobiet pt: „Kobieta świadoma. Moje imię”. Wieczór odbędzie się 20 października (niedziela) w godz. 17.00-20.30 w domu parafialnym ARKA. W trakcie spotkania przewidziane są wykłady, świadectwa, dyskusja, modlitwa, poczęstunek.

2. Nabożeństwa różańcowe, w naszej parafii są odprawiane przez cały październik o godz. 17.15. Dodatkowo nabożeństwo będzie także odprawiane w poniedziałki i piątki o godz. 19.30. We wtorki i czwartki na 17.15 w sposób szczególny zapraszamy dzieci, które będą prowadziły modlitwę różańcową.

3. Spotkanie z rodzicami dzieci klas trzecich, które przygotowują się do przyjęcia I-szej Komunii św. odbędzie się w poniedziałek 21.10.2024 roku o godz. 19.00 w kościele. Prosimy o 100% frekwencję.

4. Dzieci klas młodszych szkoły podstawowej zapraszamy do udziału w Biblijnej Akademii Najmłodszych. Testy z zadaniami są do odebrania przy wyjściu z zakrystii po Mszy świętej. Rozwiązane testy oddajemy katechetom w szkołach w ciągu najbliższego tygodnia.

5. Przy figurze Matki Bożej możemy zobaczyć własnoręcznie wykonane różańce przez uczniów naszych szkół. Dziękujemy dzieciom za wykonanie i rodzicom za pomoc. Za tydzień na Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się wręczenie nagród.

6. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na Bal Wszystkich Świętych. W tym roku bal odbędzie się we czwartek 31 października, a więc w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych.  Nasze świętowanie rozpoczniemy w Kościele, ostatnim w tym roku nabożeństwem różańcowym o godz. 17.15 i Mszą Świętą o godz. 18.00. Po Mszy wspólnie z dziećmi przejdziemy korowodem świętych na bal do Domu Parafialnego ARKA, gdzie na dzieci i rodziny będą czekały 2 godziny zabawy z profesjonalnym wodzirejem chrześcijańskim. Wiemy, że jest to środek tygodnia, więc, jeżeli ktoś nie dotrze na czas, nie zdąży z powodu jakichś ważnych zajęć, zachęcamy i zapraszamy, aby mimo tego dołączył do świętowania i zabawy w każdej chwili, kiedy tylko będzie mógł. Zachęcamy, aby dzieci, kto tylko może, w tym dniu przebrały się za wybranych przez siebie świętych lub przygotowały atrybuty wybranego świętego. Rodziców prosimy o zaangażowanie w przygotowanie strojów, ale także o przyniesienie czegoś na wspólny stół.

7. Przyjmujemy na wypominki. Modlitwa wypominkowa jest wyrazem naszej wdzięczności wobec tych naszych bliskich zmarłych, którym jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć. Na stoliku z prasą znajdują się kartki wspominkowe. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych.

8. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Krystyna Kajak, Śp. Marek Podgórski, Śp. Wanda Sotomska, Śp. Marianna Drózd, Śp. Henryk Przybysz, Śp. Kazimiera Szybczyńska. Wieczny odpoczynek racz Zmarłym dać Panie….